Сторінка
4

Складання інвесторських кошторисів

Розподіл і витрачання фонду здійснюється замовником у період формування договірної ціни за укладання контракту й у процесі будівництва.

Додаткові витрати в повній сумі, без нарахування лімітованих та інших витрат, включають:

— договірну ціну в період її формування;

— у процесі будівництва — у вартість доручених підрядчику за контракту робіт додатково до договірної ціни.

Фонд витрачається також на компенсацію додаткових витрат замовника, обґрунтованих розрахунками.

Базисна кошторисна вартість будівництва на стадії розроб­лення робочого проекту (за тривалості будівництва до 2-х років, а також за будівництва, яке здійснюється за типовими проектами та тими, що застосовуються повторно) визначається зведеним кошторисним розрахунком, складеним на основі об’єктних і локальних кошторисів за базисними цінами 1997 р.

Базисна кошторисна вартість будівництва на стадії розроблення робочого проекту (за тривалості будівництва підприємств, будов і споруд понад 2 роки) визначається зведеним кошторисним розрахунком, складеним на основі об’єктних і локальних кошторисних розрахунків, об’єктних і локальних кошторисів у базисних цінах 1997 р.

Резервний фонд замовника на покриття додаткових витрат, що виникають за уточнення вартості робіт прямим рахунком у зведеному кошторисному розрахунку приймається в розмірі 5 % від частки базисної кошторисної вартості будівельних і монтажних робіт, визначеної на основі об’єктних і локальних кошторисних розрахунків у базисних цінах 1997 р.

Базисна кошторисна вартість на передпроектній стадії ТЕО, а також на стадії розроблення проекту визначається відповідним розрахунком вартості, зведеним кошторисним розрахунком вартості, складеним на основі об’єктних і локальних кошторисних розрахунків у базисних цінах 1997 р.

Під час розроблення проектно-кошторисної документації «Резервний компенсаційний фонд замовника» у зведеному кошторисному розрахунку приймається в розмірі базисної кошторисної вартості будівельно-монтажних робіт та устаткування зведеного кошторисного розрахунку в базисних цінах 1997 р., збільшеної застосуванням коефіцієнтів:

3,6 рази — за тривалості будівництва до 2-х років;

4,9 рази — за тривалості будівництва до 3-х років.

Замовник може уточнювати зазначені коефіцієнти залежно від ринкових умов здійснення будівництва.

Розроблення кошторисної документації здійснюється автоматизованим способом.

Програмними комплексами, орієнтованими на цей Порядок, є системи АВК-1 і АС-4М, які призначені для випуску кошторисно-ресурсної документації (локальні, об’єктні локальні ресурсні, об’єктні ресурсні кошториси, зведений кошторисний розрахунок, зведений ресурсний кошторис, договірна ціна).

Література

1. Про проведення торгів (тендерів) у будівництві: Постанова Кабінету Міністрів України від 1 верес. 1998 р. № 1369.

2. Державні будівельні норми ДБН Д.1.1-1-2000. Затверджені Наказом Держбуду України від 27 серп. 2000 р. № 174 і введені в дію з 1 жовт. 2000 р.

3. Богатин Ю. В., Швандар В. А. Инвестиционный анализ: Учеб. пособие для вузов. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. — 286 с.

4. Загородній А. Г., Стадницький Ю. І. Менеджмент реальних інвестицій: Навч. посіб. — К.: Т-во «Знання», КОО, 2000. — 209 с.

5. Пересада А. А. Інвестиційний процес в Україні. — К.: ТОВ «Видавництво Лібра», 1998 — 392 c.

6. Пересада А. А. Основы инвестиционной деятельности. — К.: ООО «Издательство Либра», 1996. — 344 с.

7. Пересада А. А. Управління інвестиційним процесом. — К.: Лібра, 2002. — 472 с.

8. Рогожин П. С., Гойко А. Ф. Економіка будівельних організацій. — К.: Видавничий дім «Скарби», 2001. — 448 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: