Сторінка
3

Водо-господарський комплекс луцька – модель сучасного стану водокористування міст і його впливу на оточуюче середовище

1. Окрім м. Луцька негативний вплив на якість води чинять і інші населені пункти, що використовують р. Стир для водозабезпечення промисловості і сільського господарства (м. Берестечко, СМТ Рожище). СМТ Млинів Рівненської області, що розміщується на р. Ікві, взагалі не має комунальних очисних споруд. Стічні води забруднюють р. Ікву,а потім і р. Стир, куди Іква впадає південніше Луцька.

2. Навіть без стічних вод, що поступають в р.Стир на сучасному етапі, існують ще й речовини, які були заакумульовані раніше в донних відкладах. При певних умовах (кислотність, лужність, окисно-відновні умови) забруднюючі речовини, в т.ч. і важкі метали, мають здатність мігрувати від донних відкладів у воду. Саме явище деякого розвантаження забруднюючих речовин з донних відкладів у воду, на нашу думку, характерно на сьогодні для р.Стир.

3. Недосконале функціонування МКОС. Зокрема, на початку 90-х років основна частина забруднення припадала на промислові стоки, що після очистки на локальних очисних спорудах все одно містили важкі метали, СПАР і т.д. Зараз основна частина забруднення приходиться на амоній сольовий, нітрити, нафтопродукти. Є підозра на зміну видового складу активного мулу.

Підсумовуючи, слід відмітити, що хоч з середини 90-х років р. Стир дещо і очистилась, але її стан все ще далекий від екологічного оптимуму.

Отже, водокористування міста з населенням 218 тис. чоловік і густотою населення близько 4 тис. чоловік на 1 км2 площі чинить значний вплив на навколишнє природне середовище. Зміни, що виникають в навколишньому природному середовищі під дією цього тиску доцільно поділити на:

1. Зміни ландшафту (рельєфу, клімату, грунтів, рослинності і т. д.).

2. Зміни кількісних характеристик водних ресурсів.

3. Забруднення водних джерел.

Саме ці зміни і є передумовою необхідності розробки і проведення комплексу заходів екологізації водокористування для екологічної оптимізації відносин в системі “людина-природа”, зокрема, в галузі використання, охорони і відтворення водних ресурсів.

Список літератури:

1. Герасимчук З.В., Мольчак Я.О., Хвесик М.А. Еколого – економічні основи водокористування в Україні: Навчальний посібник. – Луцьк: Надстир’я, 2000. – 364с. 2. Мисковець І.Я., Фесюк В.О. Водозабезпечення м. Луцька в умовах антропогенних навантажень та шляхи його оптимізації // Україна та глобальні процеси: географічний вимір. Зб. наук. праць. В 3-х т. – Київ - Луцьк: Вежа, 2000. – Т. 2. – С. 274 – 278. 3. Хільчевський В.К. Водопостачання і водовідведення. Гідроекологічні аспекти. – Київ: ВЦ “ Київський університет”, 1999 – 319с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Хімія»: