Сторінка
3

Вплив радіації на людину. 2.Осередок біологічного ураження, правила поведінки в осередку бактеріалогічного ураження

У випадку забруднення радіоактивними речовинами особистий одяг і взуття повинні пройти дезактивацію під контролем служ­би радіаційної безпеки, а у випадку неможливості дезактивації їх слід захоронити як радіоактивні відходи.

Рентгенорадіологічні процедури належать до найбільш ефективних методів діагностики захворювань людини. Це визначає подальше зростання застосування рентгене- і радіологічних процедур або ви­користання їх у ширших масштабах. Проте інтереси безпеки пацієнтів зобов'язують прагнути до максимально можливого зниження рівнів опромінення, оскільки вплив іонізуючого випромінювання в будь-якій дозі поєднаний з додатковим, відмінним від нуля ризиком ви­никнення віддалених ,стохастичних ефектів. У даний час з метою зниження індивідуальних і колективних доз опромінення населення за рахунок діагностики широко застосовуються організаційні і тех­нічні заходи:

• як виняток необгрунтовані (тобто без доведень) дослідження;

• зміна структури досліджень на користь тих, що дають менше дозове навантаження;

• впровадження нової апаратури, оснащеної сучасною електронною технікою посиленого візуального зображення;

• застосування екранів для захисту ділянок тіла, що підлягають дос­лідженню, тощо.

Ці заходи, проте, не вичерпують проблеми забезпечення максималь­ної безпеки пацієнтів і оптимального використання цих діагностичних методів. Система забезпечення радіаційної безпеки пацієнтів може бути повною й ефективною, якщо вона буде доповнена гігієнічними регла­ментами припустимих доз опромінення.

2.Осередок біологічного ураження, правила поведінки в осередку бактеріалогічного ураження

1. Осередок біологічного ураження

Унаслідок застосування ворогом біологічної зброї утворюється зона біологічного ураження. Зоною біологічного ураження називається територія, що потрапила під дію біологічної зброї, і територія, на яку поширюється біологічна рецентура (переносників інфекції).

На території де після застосування біологічної зброї виникли масові зараження людей та тварин, називається осередком біологічного ураження.

Для попередження поширення інфекції захворювання в осередку біологічного ураження встановлюється карантин. Карантин вводиться тоді, коли встановлено факт застосування біологічної зброї. Карантинний режим передбачає повну ізоляцію осередка ураження від оточуючого населення. На зовнішній межі зони карантину встановлюється охорона, організовується комендатська служба. Забороняється вихід людей, виведення тварин та винос майна за межі зони карантину. Прдукти харчування, питна вода та предмети широкого вжитку постачаються. Припиняється робота усіх підприємств та закладів, крім тих, що мають особливе значення для народного господарства (робітники та службовці переходять на казармене становище.

Строк карантину й обсервації встановлюється залежно від інкубаційного періоду захворювання, з моменту госпіталізації останнього хворого і закінчення дезінфекції.

2.Правила поведінки в осередку бактеріологічного ураження.

¢ Одягнути ватно-марлеву пов”язку. Обов”язково проводити щоденне вологе прибирання з використанням дезінфікуючих розчинів. Сміття спалювати;

¢ Суворо дотримуватись правил особистої і громадської гігєни. Ретельно мити руки з милом. Воду використовувати з перевірених джерел і пити тільки кип”ячену. Сирі овочі і фрукти після миття обливати окропом;

¢ Доглядаючи хворого одягнути халат, хустинку і ватно-марлеву пов”язку. Робітників, які захворіли інфекційним захворюванням, необхідно ізолювати. У приміщенні, де перебуває хворий, двічі на день робити вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих заобів;

¢ Людям, які спілкуються з хворим, категоричного забороняється виходити з квартири та спілкуватись з іншими;

¢ У разі госпіталізації хворого зробити у квартирі дезінфекцію, постільну білизну і посуд кип”ятити протягом 15 хвилин у 2% розчині соди і замочити на 2 години у 2% розчині дезінфікуючого засобу. Згодом посуд помити гарячою водою, білизну випрасувати, кімнату провірити.

Використана література:

§ Безпека життєдіяльності. Підручник. – К., 2000.

§ Безпека життєдіяльності людини. Навчальний посібник.-“Знання”К.,2002

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: