Сторінка
2

Суспільна, комерційна й бюджетна ефективність інвестиційних проектів

¨ використання передбачених проектом поточних (ринкових) або прогнозних цін на продукти, послуги й матеріальні ресурси;

¨ розрахунок грошових потоків у валюті, у якій проектом передбачається придбання ресурсів та оплата продукції;

¨ заробітна плата разом з відрахуваннями включається до складу операційних витрат;

¨ якщо проект передбачає одночасно і виробництво, і споживання продукції, то під час моделювання потоків реальних грошей відображаються тільки витрати на її виробництво;

¨ облік податків, зборів і відрахувань, передбачених законодавством;

¨ якщо проектом передбачене повне або часткове скріплення грошових коштів (депонування, купівля цінних паперів і т. д.), то вкладення відповідних сум враховується як стік у грошових потоках від інвестиційної діяльності, а надходження (припливи) — у грошових потоках від операційної діяльності;

¨ якщо проектом передбачається здійснення кількох видів діяльності, то в розрахунках беруться до уваги надходження й виплати з кожного з них.

У загальному вигляді характеристику грошових потоків, що використовуються за визначення комерційної та бюджетної ефективності інвестиційного проекту, який реалізовується за участі підприємства-ініціатора, банку-кредитора й держави, наведено в табл. 7.5.

Зауважимо, що для визначення суспільної, комерційної та бюджетної ефективності реалізації інвестиційного проекту, застосовується єди­на система оцінних показників, серед яких основними є чиста теперішня вартість, термін окупності, внутрішня норма прибутковості та індекс прибутковості інвестицій.

Література

1. Аньшин В. М. Инвестиционный анализ: Учеб-практ. пособие. — М.: Дело, 2000. — 280 с. — (Библиотека современного менеджера).

2. Волков И. М., Грачева М. В. Проектный анализ: Учебник для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. — 423 с.

3. Колтынюк Б. А. Инвестиционные проекты: Конспект лекций. — СПб.: Изд-во Михайлова В. А., 1999. — 172 с.

4. Кредитование инвестиционных проектов: рекомендации для предприя­тий и коммерческих банков. — М.: Финансы и статистика, 2001. — 240 с., ил.

5. Пересада А. А. Управління інвестиційним процесом. — К.: Лібра, 2002. — 472 c.

6. Проектний аналіз. — К.: Лібра, 1999. — 368 с.

7. Сергеев И. В., Веретенникова И. И. Организация и финансирование инвестиций: Учеб. пособие. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 272 с., ил.

8. Управление инвестициями: В 2-х т. / В. В. Шеремет, В. М. Павлю­ченко, В. Д. Шапиро и др. — М.: Высш. шк., 1998. — Т. 2. — 416 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: