Сторінка
3

Організм людини біоенергетична система

Встановлено, що стан людини визначається такими факторами, як спадковість, режим харчування і рухова активність, особливості енергетичного обміну з навколишнім середовищем тощо. Інтелектуальні та фізичні можливості людини значно залежать від параметрів її енергетичної оболонки.

Відомо, що зміцнити, оздоровити ауру людини можна з допомогою низки оздоровчих технологій: загартування, аутогенного тренування, масажу, харчування, а також роботи над собою в духовно-моральному аспекті. Ознайомившись із додатком 2, ви зможете скористатись кількома доступними прийомами психоенергетичного захисту людини.

На думку вченого А.П.Гримака, «на даному етапі пізнання можна казати про те, що аура виконує функцію взаємодії міжособистісних енергоінформаційних систем на рівні підсвідомості, а також взаємодії з іншими живими об'єктами та захисну функцію в енергоформуючому плані».

4. ЧАКРА (енергетичний центр)

Слово «чакра» в перекладі з санскриту означає «колесо». Чакра – енергетичний центр, зона концентрації енергії, що фільтрує, розподіляє, перетворює, проводить і виводить цю енергію.

Давньоіндійським ученням описана система функціонування енергетичних центрів організму. Заведено виділяти сім основних енергетичних центрів, які функціонально складають єдину систему, на діяльності котрої грунтуються медитація (перехід людини до стану поглибленої зосередженості), довільна регуляція роботи внутрішніх органів і активізація психофізіологічних резервів.

Оскільки енергетичні центри (чакри) не мають власних морфологічних структур, їхнє місце розташування орієнтовано на розміщення деяких нервових сплетень. Чакри тісно пов'язані з системою іннервації внутрішніх органів, бо всі рухові, секреторні й обмінні процеси здійснюються на певному енергетичному фоні, що регулюється центральною нервовою системою.

Відомо, що зв'язок нервової системи в організмі здійснюється по висхідних і низхідних напрямках через білу речовину спинного мозку та сегментарні утворення сірої речовини, а також через ланцюжок нервових вузлів пограничного стовбура вегетативного відділу нервової системи, розміщених у тілі хребців по боках. Від цих вузлів відходять посегментно нервові волокна, що складають нервові стовбури і сіткоподібні утворення на стінках внутрішніх органів (жал. 5).

Топографія основних сплетень вегетативної нервової системи відповідає умовному розташуванню чакр (мал. 4).

Перила чакра, або крижова, коренева, «чакра землі» (муладхара, таку назву має ця, а також шість наступних чакр згідно з давньоіндійським вченням), знаходиться в крижовому сплетенні в промежині біля основи хребта, її ще називають чакрою «виживання», тому що вона пов'язана з механізмами, які зберігають фізичне тіло живим. Екстрасенси здатні бачити цей енергетичний центр забарвленим у червоний колір. Нота «До».

Друга чакра, або поперекова, статева чакра (свадхістана), розташована у поперековому сплетенні на відстані 4 – 6 см нижче пупка. Вона пов'язана зі статевою поведінкою і забезпечує функції продовження роду. Колір другої чакри оранжевий. Нота «Ре».

Третя чакра, або чакра сонячного сплетення (маніпура), розміщена на відстані 5 – 7 см вище пупка.

Цій чакрі підпорядковуються всі органи черевної порожнини, від неї залежить фізична сила. Вона є головним вмістилищем (акумулятором) енергії та випромінює її в усі частини тіла.

Від чакри сонячного сплетення залежить діяльність не тільки всього тіла, але й мозку. Ця чакра є фокусом енергетичної системи мікрокосмосу людини і забезпечує енергією всі інші чакри. Вона відповідає за насичування енергією тіла, яке, у свою чергу, живить астральне тіло.

Припускається, що через чакру сонячного сплетення здійснюється й її підзарядження просторовою енергією, а також інших чакр, які забезпечуються її енергією. Колір цієї чакри жовтий. Нота «Мі».

Четверта чакра, або серцева чакра (апахата), розташована в центрі грудної клітки. Вона вважається найчутливішою, пов'язана з такими якостями людини, як доброта, ніжність, жалість. Колір чакри зелений. Нота «Фа».

П'ята чакра, або горлова чакра (вішудха), знаходиться в ділянці сплетення артерій біля основи горла. Ця чакра емоційно­

Мал.5. Розташування нервових вузлів

духовної діяльності, комунікабельності, її енергія вважається найтоншою. Екстрасенси бачать п'яту чакру забарвленою в блакитний колір. Нота «Соль».

Шоста чакра, або больова чакра (аджна), розташована на лобі між очима. Це так зване трете око. Шоста чакра слугує створенню зорових образів, сприяє вмінню абстрагуватись. Колір її синій. Нота «Ля».

Сьома чакра, або тім'яна, коронна чакра (сахаорара), розміщується за сантиметр над тім'ям. Це – чакра знань, через неї засвоюються знання з енергоінформаційного поля Землі. Через неї входить біла (життєва) енергія Космосу і спрямовується до інших чакр. Енергія цієї чакри фіолетового кольору. Нота «Сі».

Кожна чакра функціонує на своєму діапазоні вібрацій просторової енергії як її акумулятор і трансформатор.

5. ДИНАМІКА ЕНЕРГІЇ В ОРГАНІЗМІ ЛЮДИНИ

Під час скорочення м'язово-судинних утворень і в процесі діяльності внутрішніх органів енергетичні потоки рухаються вздовж нервово-судинних пучків, від яких на певних ділянках відходять відцентрові енергетичні меридіани. З місць найбільшої концентрації енергія по доцентрових каналах надходить до мозку, в якому відбувається її оперативно-інформаційна обробка і функціональний розподіл на підсвідомому і свідомому рівнях.

Енергія, що надходить із мозку до внутрішніх органів, переміщується вниз по спинному мозку, що є одним із найбільших колекторів енергії, та далі по міжреберних нервах до відповідних сегментарних ділянок організму.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «БЖД, охорона праці»: