Сторінка
3

Архітектура в стилі рококо

Аксесуари

Кімната в стилі Рококо повинна нагадувати скриньку з цінностями. Тому ігнорувати аксесуари і намагатися стилізувати інтер'єр під рококо - речі взаємовиключні один одного. Порцелянові статуетки, скриньки, вазочки можна розставляти буквально скрізь: на коминкових полках, столиках, спеціальних постачаннях-консолях, у шафах-гірках. Посуд належний бути легким і витонченим. Матеріали - скло, порцеляна, майоліка, обробка - золото, срібло, лак, розпис. Не відмовляйтеся від виробів із золоченої бронзи: канделябри, бра, люстри, настінні і настільні годинник. Позолочена бронза так само використовувалася у виді накладок для меблів, виробів з порцеляни, фаянсу, каменю і кістки.

Внутрішнє обрамлення інтер'єрів рококо доповнювалося шпалерою, тканинами, вишивками. У гобеленах модними стали візерункові тканини, оксамит, мереживо, тканини з уплітанням срібних і золотих ниток. Дуже немаловажна деталь в інтер'єрі - штори. Це повинно бути самі мудрі дво- або тришарові штор. Як матеріали можна використовувати полотнини з жаккардових, парчевих або шовкових тканин. Для легких «французьких» штор кращий білий колір, тканина - тонкий шовк. Широко використовуйте ламбрекени і підхвати, що по стилю повинні з'єднатися з основними видами штор.

Поява в Європі китайських предметів було викликано захопленням східним мистецтвом. Іноді цілі інтер'єри оформлялися в китайському стилі. Китайське мистецтво стало предметом жагучого колекціонування. Поруч з китайською порцеляною, стають популярними лакові панно, що прикрашають стіни або мистецьки вмонтовані в європейські меблі, картини, шовкові тканини з зображенням сцен з китайського життя, пагодами, пальмами, парасольками, папугами. Таке псевдокитайське мистецтво одержало назву «шинуазрі» (фр. - chinoiserie - китайщина).

При описі Рококо не можна залишити без уваги мейсенську порцеляну. Заслуга відкриття твердої порцеляни в Європі належить Іоганну Фрідріхові Бетгеру. За його наказом у Мейсенській міцності була запущена перша європейська мануфактура, що принесла Саксонії небачену світову славу. Німці навіть винайшли спеціальні меблі - шафу-вітрину для збереження і виставки посуду. Крім прекрасних за формою ваз і судин, візитною карткою мейсенської порцеляни стає дрібна пластика - витончені статуетки, що зображують галантні сценки. Тонко і віртуозно модельовані, повні динаміки й у теж час надзвичайно пластичні, вони точно дають представлення про епоху, їхній що породила, шарм граціозного і фривольного стилю рококо.

Меблі

Поступово пишні і помпезні барочні меблі уступають місцем більш вигадливої і витонченої. Класичні орнаментальні мотиви заміняються легкими рослинними арабесками. Композиція декору симетрична і будується на більш вільному рішенні прямих і вигнутих ліній. Головним стає прагнення розчинити деталі в загальному обсязі предметів. У цей час випускаються альбоми гравюр зі зразками меблів нового стилю, авторами яких є Жуль Оппенор, Клод Жилло і Жюст Аврелій Мейсоньє. Однак найбільше чітко стиль регентства проявився в роботах Шарля Крессана. Його меблі вишукані і витончені. Крессан доводить до досконалості техніку інкрустації - маркетрі, а так само мистецтво карбування бронзи. Матеріалом для меблів служило дерево місцевих порід, наприклад, горіх, липа - ті матеріали, що легко піддаються різьбленню. Іноді вживалися і дорогі сорти привезеного дерева: амарант, палісандр, рожеве і чорне дерево.

Меблі цього часу в основному невеликі по розмірах і винятково зручні. Для сидіння служать дуже затишні стільці, крісла, дивани, шезлонги і т.п З'являються так звані бержери - подвійні дивани. Велике поширення одержали диванчики, канапе, кушетки, а також тендітні на вид, але дуже зручні крамнички. До сидінь, спинкам і підлокітникам прикріплюють подушки, обтягнуті шовком, витканим пасторальними сценами, орнаментом і квітковими мотивами.

Широко використовуються комоди, покриті китайським лаком і розписом - стилізованими «китайськими» пейзажами. Для меблів цього часу характерне фарбування дерев'яних частин предметів у світлі тони, золочені і велику кількість бронзових деталей.

Форми столиків визначалися їхнім функціональним різноманіттям: письмові, кавові, туалетні, для рукоділля і так далі.

Ліжка частіше мали одну спинку; балдахін кріпилося до стелі. Ліжка в спальнях у стилі рококо мають власні імена. У залежності від виду балдахіна вони можуть бути a la chinoise, a la francaise, a l'аnglаіsе або a l'іtаlіеnnе.

Меблі в стилі галантного сторіччя в моді і зараз. Багато виробників меблів буквально копіюють добутки стародавніх майстрів. Цілі серії віталень, столових і спальних гарнітурів так і йдуть у продаж під ім'ям Людовіка XV. Тобто, якщо ви хочете відтворити в себе інтер'єр рококо, у вас буде на порядок менше проблем, чим з іншими історичними стилями. Спробуйте знайти у вільному продажі готичні меблі.

Література

Французские лирики XVIII в., сборник переводов, под ред. В. Брюсова – М., 1914

Ermainger E., Barock und Rokoko in der deutschen Dichtung – Lpz, 1928

http://www.ua-dproekt.com.ua/articles/styles/text/5/

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Архітектура, містобудування»: