Сторінка
5

Технічний аналіз та його світові критерії

· води (особливо для південно-східної частини України) — потреби, резервуари, захист від забруднення, стан водогонів і каналізації, оформлення дозволів.

Витрати виробництва та збуту

Розрахунок поточних витрат виробництвата збуту має визначити прибутковість запланованого проекту. У ньому концентрується вся та інформація,яку було викладено вище.

До поточних відносять витрати на купівлю сировини, матеріалів, комплектуючих, оплату праці працівників, виробничі та невиробничі витрати. Конкретно вони, як правило, охоплюють витрати на:

· основні матеріали;

· вироби, що купуються;

· основну зарплату;

· соціальне страхування;

· технологічну електроенергію;

· транспорт;

· амортизацію устаткування;

· допоміжні матеріали;

· енергію та воду;

· технічне обслуговування;

· зарплату адміністративного таобслуговуючого персоналу;

· маркетинг та збут.

Теперішня економічна ситуація в Україні та інших державах СНД створює специфічні труднощі в розрахунку витрат виробництва порівняно з країнами Західної Європи, Північної Америки або Далекого Сходу. Ця особливість полягає в інфляції. Але головну складність для проектного аналізу створюють не самі по собі темпи інфляції, а її нерівномірність за елементами витрат. Наприклад, у 1994 р. ціни на вугілля в Україні зросли в 38 разів, а тарифи на вантажні перевезення автотранспортом — лише в 4 рази. Того самого року закупівельні ціни на картоплю зросли в 17 разів, а на молоко — у 5. За таких умов розрахунок витрат не можна проводити на основі якогось середнього рівня інфляції. Витрати зростатимуть по-різному, залежно від їхньої матеріальної структури. І, звичайно ж, цілком неприпустимо вести розрахунки в постійних цінах. У практиці інвестиційного проектування тепер здебільшого намагаються боротися з цим через визна­чення всіх витрат у доларах США або в євро. З методичного погляду це рівноцінно розрахунку за середнім індексом інфляції, який дорівнює індексу зростання курсу долара або євро щодо української валюти. Проте такий прийом не може забезпечити необхідної достовірності розрахунків із двох причин. Перша — зростання цін на внутрішньому ринку України не є синхронним зростанню курсу іноземної валюти. Друга — не береться до уваги нерівномірність інфляції за елементами витрат виробництва.

Технічний аналіз покликаний показати техніко-технологічну обґрунтованість проектних рішень. Оскільки технологічна різноманітність проектів не дає змоги уніфікувати процес надання заданих параметрів технічного обґрунтування, слід дотримуватися процедури проведення технічного аналізу з погляду його складових елементів та алгоритму їх надання.

Основні складові технічного аналізу такі:

· вибір місця розташування проекту та обґрунтування його масштабу;

· вибір технології та устаткування, яке запропоновано використати в проекті;

· аналіз необхідної для реалізації проекту інфраструктури;

· виробничі схеми організації підприємств;

· організація підготовки та реалізації проекту;

· розрахунок усіх витрат на виконання проекту та поточних витрат на випуск продукції.

Усі експертні оцінки відбуваються з урахуванням аналізу всіх альтернативних варіантів рішень на кожному етапі аналізу. Відбір варіантів відбувається на основі юридичних обмежень, екологічних можливостей та соціальної доцільності. Технічний аналіз дає змогу визначити величину інвестиційних витрат за проектом та поточні витрати на випуск продукції. Це надає можливість під час зіставлення з прогнозним обсягом продажів зробити висновки щодо можливості реалізації проекту за даних умов.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: