Сторінка
4

Вартість цінних паперів, її визначення

Оцінка вартості звичайних акцій

Покупці звичайних акцій інвестують у компанію, яка випускає акції, тобто вони стають власниками компанії. Дивіденди на звичайні акції не гарантуються. Дивідендна політика кожної компанії залежить від її прибутків та наявності коштів. Дивіденди, що сплачуються за певний рік, можуть бути вищі або нижчі, ніж дивіденди, що сплачувались за попередній. За окремі роки дивіденди можуть бути взагалі не виплачені.

З плином часу річний дивіденд від акції може лишатись незмінним, може рівномірно зростати або зростати досить швидко вподовж кількох років, потім знову зростати рівномірно. З огляду на все це вирахування ціни звичайних акцій потребує обережного прогнозу майбутніх дивідендів.

Оскільки припускається, що компанія існуватиме вічно, ціна звичайних акцій не залежить від того, скільки років інвестори збираються володіти акціями. Ціну звичайних акцій здебільшого визначають три фактори: річні дивіденти, темпи приросту дивідендів та ставка дисконта. Ставка, за якою дисконтуються майбутні дивіденди, називається необхідною ставкою доходу.

Якщо компанія має високий рівень ризику, інвестори сподіваються на високу необхідну ставку доходу. Щоб заохотити інвесторів вкладати гроші у ризиковані справи, треба пропонувати високу компенсацію

Оцінка вартості облігацій

Компанії, які беруть у борг фінансові кошти і емітують облігації, зобов'язуються щорічно, щопівроку або щоквартально сплачувати власникам облігацій певну суму грошей як процент. Розмір процента, що сплачується, це купонна ставка, яку позначено на облігаційному сертифікаті. На сертифікаті також позначено термін сплати основного боргу, номінальну вартість, регулярність сплати процентів протягом року. Термін боргового зобов'язання — це дата, коли той, хто випускає облігації, має повернути інвеститору повну ціну облігації, тобто погасити борг. Номінальна вартість облігації — це ціна облігації на час її погашення. Якщо є названі дані, то можна легко визначити вартість облігації.

1. Вирахувати теперішню вартість надходжень.

1. Вирахувати теперішню вартість номінальної ціни.

2. Додати ці два значення теперішньої вартості.

Наприклад, якщо компанія випустила 5-річну облігацію з номінальною вартістю $1000 та з купонною ставкою 10% зі щорічною сплатою відсотків і дисконтною ставкою для облігацій на ринку 12%, то теперішня вартість облігації складе:

Список використаної літератури

1. Алексеев М.Ю. “Рынок ценных бумаг и его участники” 1999г. Москва. Финансы и статистика.

2. Боринець С.Я. Міжнародні фінанси: Підручник. — К.: Знання-Прес, 2002. — 311 с

3. Колесник В.В. Введение в рынок ценных бумаг/ -К.: А.Л.Д., 1997. -176c

4. Мендрул О.Г., Павленко І.А. Фондовий ринок: операції з цінними паперами: Навч.посібник.Вид. 2-ге, допов. Та пепероб. – К.: КНЕУ, 2000. – 156 с

5. Миркин Я.М. Ценные бумаги и фондовый рынок. М, Перспектива, 1995

6. Рынок ценных бумаг /под ред. Галанова и Басова. М, Финансы и статистика, 1996.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: