Сторінка
2

Вплив приватизації на розвиток фондового ринку

Так, народний депутат України Володимир ДЕМЬОХІН вважає підписання Угоди між ФДМУ та Комісії неординарною подією. На його думку, останніми роками фондовий ринок в Україні був практично забутий. Натомість, продавати державне майно доцільно саме на ринку цінних паперів, що забезпечить його розвиток та підвищить прозорість приватизаційних торгів. Необхідно стимулювати внутрішнього інвестора та зменшувати відтік капіталів з країни. При цьому має бути підвищений рівень оцінки підприємств та застосований системний підхід щодо їх передприватизаційної підготовки.

Голова НДУ Віктор ІВЧЕНКО зазначив, що на поточному етапі змінюється роль приватизаційних процесів та Фонду держмайна. Однією з основних функцій Фонду стає облік державного майна, а також стимулювання спільно з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку розвитку корпоративного управління. При цьому ефективний розвиток фондового ринку слід пов’язувати зі створенням центрального депозитарію, розвитком інфраструктури, концентрацією організованого ринку, а також залучення до обігу на ринку немайнових прав.

На думку президента ПФТС Ірини ЗАРІ, до основних чинників, які негативно вплинули на розвиток фондового ринку, слід віднести: концепцію приватизації, яка передбачала продаж великих пакетів стратегічним інвесторам; недосконале законодавство та практику його застосування; судову систему, що не захищала інтереси дрібних власників. Останніми роками основними інструментами на ринку цінних паперів є боргові зобов’язання. Сьогодні треба змінити концептуальні підходи та акценти розвитку ринку, зокрема: продавати держмайно виключно на організованому фондовому ринку; удосконалити систему оподаткування та механізми проведення приватизаційних торгів. Доцільно здійснити показові продажі держпакетів на організованому ринку та презентувати діяльність публічних компаній, акції яких виходитимуть на ринок. За словами президента ФГ “Автоальянс” Анатолія ОТЧЕНАША, підписання Угоди між ФДМУ та ДКЦПФР є визначальним кроком, що стимулюватиме розвиток фондового ринку. Його фактично породила масова приватизація. Однак в кінці 90-х років минулого століття відбулася зміна акцентів процесу зміни власності у бік конкурсних торгів. Зараз ситуація кардинально змінюється, що породжує позитивні очікування в учасників ринку.

У нараді також взяли участь члени Комісії: Сергій Бірюк, Микола Бурмака, Іван Несторенко, керівники професійних учасників фондового ринку та впливові представники державних установ фінансово-економічного напрямку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: