Сторінка
2

Чинники, що визначають інвестиційні якості фінансових інструментів

Довгострокові цінні папери мають суперечливі характеристики — низький рівень ліквідності й високий рівень інвестиційного ризику. Відповідно вони мають і вищий рівень інвестиційного доходу.

4. За рівнем ліквідності, пов’язаної з характером випуску та обігу, цінні папери поділяють на іменні та на пред’явника.

Іменні цінні папери мають найнижчу ліквідність, що пов’язано зі складною процедурою їх оформлення та більш жорстким контролем емітента за їхнім обігом.

Цінні папери на пред’явника. Зазначена особливість випуску таких інструментів не перешкоджає процесу їхнього вільного обігу, а, відповідно, підвищує потенційний рівень їхньої ліквідності.

За метою випускуцінні папери можуть поділяються на фондові та комерційні.

Фондові цінні папери призначені для формування капіталу (акції, облігації та ін.), а комерційні — для опосередкування товарних відносин (векселі, акредитиви та ін.). Такий поділ цінних паперів наближається до розмежування цінних паперів за сферою обігу (на фондовому та грошовому ринках). Як правило, фондові цінні папери є безстроковими або діють понад рік, а комерційні переважно короткостроковими. Усі без винятку комерційні папери є борговими й випускаються недержавними емітентами та без спеціального забезпечення (застави). У певному розумінні комер­ційні папери є кредитними грошима й лише частково служать для інвестування капіталу. З огляду на цільове призначення цінних паперів їх можна класифікувати на папери для інвестування, кредитування й розрахунків за постачання та зобов’язання.

За ознакою дробленняцінні папери поділяють на роздроблювані й нероздроблювані.

Роздроблювані — це такі цінні папери, номінальну вартість яких може бути змінено (деноміновано), а нероздроблювані — такі, номінальна вартість яких залишається незмінною протягом усього строку існування паперу. Деномінація — це зміна номінальної вартості всіх цінних паперів певного виду, що супроводжується або їхнім дробленням, або консолідацією. Дроблення полягає в емісії цінних паперів певного виду меншої номінальної вартості та їх пропорційному розміщенні серед усіх власників таких цінних паперів. Консолідація — це заміна всіх цінних паперів певного виду на меншу їхню кількість із пропорційними зниженням кількості цінних паперів у всіх власників і збільшенням номінальної вартості. Існують також і безномінальні цінні папери.

Взагалі потрібно підкреслити, що кількість типів, видів, різновидів і модифікацій цінних паперів значно більша, ніж термінів, які їх називають.

Вище було розглянуто загальні властивості цінних паперів, що визначають їхні інвестиційні якості відповідно до наведеної класифікації. Разом з тим головним завданням у процесі фінансового інвестування є оцінювання інвестиційних якостей конкретних видів цінних паперів (акцій, облігацій, депозитних сертифікатів тощо), що обертаються на ринку цінних паперів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Цінні папери»: