Сторінка
16

Використання комп’ютера на уроках художньо-естетичного циклу в навчальному процесі початкової школи

На багатьох електронних клавішних інструментах є можливість вибору автоматичного супроводу ритмом (бас чи ударні). Цей режим реалізований і в програмі FM-орган.

Програма FM-орган може сама створювати музичні імпровізації.

Програми для Windows

У порівнянні з операційною системою DOS оболонка Windows надає більш широкі можливості для роботи зі звуком. За допомогою технологій DDE і OLE можна поєднувати в одному документі зображення, текст, звук, анімації. Розглянемо основні програми для цієї операційної системи.

Програма Sound Recorder (звуковий магнітофон)

За допомогою додатку Sound Recorder оболонки Windows можна записувати, обробляти і відтворювати аудіофайли (записані у форматі WAV). Піктограма цього додатку знаходиться в груповому вікні Accessories.

Звичайно в комплект постачання програмного забезпечення оболонки Windows входять чотири WAV-файли: CHORD.WAV, CHIMES.WAV, DING.WAV і TADA.WAV.

Кнопки керування

Після завантаження аудіофайлу в правій частині вікна нижче напису Length відображається величина проміжку часу, необхідного для відтворення усього файлу. У лівій частині вікна під написом Position відображається поточне значення часу відтворення, рівний тривалості інтервалу часу, що пройшов від його початку. У нижній частині вікна розташовані кнопки керування, функції яких аналогічні функціям клавіш керування побутового магнітофона. Піктограми на кнопках, що не можуть бути використані у цей момент, відображені сірим кольором. Наприклад, якщо файл не відтворюється, то не можна використовувати кнопку зупинки відтворення. Коли програється запис, у центральній частині вікна Sound Recorder, можна побачити повідомлення про це.

Програма WaveEdit

Програма WaveEdit використовується для запису звуку від джерела аудіосигналу, його обробки і збереження в аудіофайлі формату WAV. Виконувані цією програмою функції аналогічні функціям програми Sound Recorder, опис якої приведено на початку цього розділу.

Програма WaveEdit обробляє WAV-файли, записані з частотою вибірки 44, 22 або 11 кгц, точністю представлення відрахунків 8 або 16 біт, з моно- або стереофонічним звучанням.

Програма Media Player

Програма Media Player використовується для відтворення мультимедіа-файлів. Із її допомогою можна відтворювати аудіофайли, анімаційні файли, MIDI-файли і керувати встановленими в комп’ютері пристроями, що мають інтерфейс МС1 (Media Conlrol Interface), такими як, наприклад, пристрій для роботи з аудіокомпакт-дисками або відеодисками.

У вікні програми Media Player розміщуються кнопки Play, Pause, Stop, Eject і лінійка прокручування для вказівки поточної позиції файлу при відтворенні.

За допомогою додатку Media Player можна легко відтворити майже всі типи мультимедіа-файлів.

В даний час з CD-ROM-програвачами постачаються нові версії програми Media Player, що надають додаткові можливості відтворення й озвучування анімацій.

Програми драйверів

Для роботи з мультимедіа-пристроями необхідно інсталювати відповідні програми драйверів. Під час інсталяції додатків Windows для звукової плати Sound Blaster автоматично інсталюються програми драйверів для відтворення аудіофайлів, FM-файлів і МIDІ-файлів.

Для керування CD-ROM-програвачем використовується програма драйвера [МСI] CD Audio (інсталюється з інсталяційної дискети, що прикладається в комплект до CD-ROM-програвача).

Використання музичного редактора

Нижче буде описано основні принципи роботи на уроках музики з музичним редактором, адже він є одним з найпоширеніших та найдовершеніших в плані побудови навчально-розвивального процесу на уроках музичного виховання для молодших школярів.

Основні можливості музичного редактора, що використовуються в початковій школі:

Відтворення музики з комп’ютера чи носія;

Запис музики;

Обробка мелодій;

Робота з нотами;

Робота з різними музичними інструментами.

Неабияке значення музичного редактора для покращення і полегшення навчального процесу на музиці, адже його можна використовувати в багатьох моментах.

1. Під час вивчення нової пісні.

Разом із текстовим редактором можна застосовувати і музичний. Діти одночасно будуть слухати пісню (сприймати на слух) та бачити її текст на екрані. В цьому ж випадку налагоджуються зв’язки з уроками читання.

2. Під час вивчення нотного стану.

Учні швидко опрацьовують тему, адже мають змогу наочно бачити, а потім і практично змінювати положення нот, слухаючи при цьому висоту їх звучання.

3. Під час співу, коли текст пісні співають діти, а на комп’ютері лунає лише мелодія цієї пісні.

Це лише основні можливості редактора. Безліч варіантів його використання відкриваються у застосуванні зв’язків між різними предметами на уроках у початковій школі.

Тематичний план програми з трудового навчання

Розділи програми

Кількість годин по класах

1 кл.

2 кл.

3 кл.

4 кл.

Стабільна частина

64

34

26

24

Вступне заняття

1

1

Робота з папером і картоном

26

6

Елементи графічної грамоти при роботі з папером і картоном

10

8

8

Робота з природним матеріалом

10

5

4

Робота з глиною і пластиліном

6

4

8

Елементи конструювання і моделювання

10

5

4

4

Робота з тканиною і волокнистими матеріалами

11

7

6

4

Варіативна частина

9

11

Народна вишивка

       

В’язання і макраме

       

Обробка деревини з елементами народознавства

       

Технічне моделювання і конструювання

       

Сільськогосподарська праця

       

Всього

64

34

35

35

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: