Сторінка
7

Виховний ідеал козака у козацькій педагогіці

У багатьох країнах світу існують козацькі організації для дорослих і дітей, які прагнуть налагодити тісні творчі контакти з аналогічними об’єднаннями материкової України. Так, на початку 1992 року до Генеральної Канцелярії Українського Козацтва надійшов лист із Канади: «Українське Вільне Козацтво в діаспорі на чолі з кошовим Отаманом Генеральним Значковим Валентином Різником, почуваємося частиною складу козацтва в Україні. Ми є ці Українські Вільні Козаки, які чесно несли, несуть і будуть нести Прапор Українського Козацтва з 1917 року. Нашим завданням є налагодити контакти з козацтвом в Україні, обмінятися думками, спільно продовжувати працю, почату нашими предками, і донести славний козацький Прапор до Золотоверхого Києва». Дружні зв’язки з козацькими молодіжними організаціями України встановлюють товариство «Козак Байда» (Канада), інші об’єднання з багатьох країн.

Отже, потреба реалізації козацької педагогіки, організація дієздатних молодіжних козацьких об’єднань, виховання стійких і мужніх захисників незалежної України викликана як внутрішніми, так і зовнішніми обставинами. Тому виникає потреба створити науково-методичний центр, який би розробляв навчальні плани, програми, методичні рекомендації з проблем реалізації козацької педагогіки як на уроках, так і в поза навчальний час, координував би зв’язки з козацькими об’єднаннями інших країн.

Творчо продовжуючи в сучасних умовах козацькі традиції і звичаї, молодь України виростатиме фізично здоровою, морально чистою і духовно багатою, відданою національним інтересам і загальнолюдським цінностям.

духовність

У цій частині курсової роботи я б хотів запропонувати два способи впровадження ідеалів козацької педагогіки на уроках у школі. Перший – сценарій спортивного свята, другий – сценарій для колективної творчої справи.

Сценарій спортивного свята «Козацькі ігри»

До спортивного залу під звуки "Козацького маршу" входять учасники змагань – команди.

Ведучий 1

Добрий день вам, люди добрі,

щиро просим до господи!

Раді вас у нас вітати,

щастя та добра бажати!

Ведучий 2

Сьогодні свято, конкурс нині,

сьогодні все козацтво тут.

І в цьому залі радість лине,

козацькі ігри всіх нас ждуть.

Доброго дня, шановна громадо! Добрий день вам, діти славетної землі!

З давніх-давен людям відомо: «Дерево життя — це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок — символ минулого, другий — сучасного, третій — майбутнього».

Ведучий 3

Ми роду козацького діти,

ми любимо сонце і квіти,

і сонце нам шле свій привіт.

Ми роду козацького діти,

землі української цвіт.

Ведучий 4.

Хай, добрі люди, вам щастя буде.

Хай буде доля на все роздолля.

А до того — літ пребагато на добро і згоду!

Хай не буде переводу козацькому роду!

Ведучий 5

Козаки — це вільні люди!

Козаки — безстрашні люди!

Козаки — борці за волю!

За народу кращу долю.

Козак — це людина чесна і смілива,

Найдорожча йому — Батьківщина!

Козак — слабому захисник,

Цінити побратимство звик.

(співають народну українську пісню)

Команди шикуються для козацької переклички та проведення змагань.

Ведучий 1

Увага! Починаються змагання козаків у силі, спритності та швидкості!!! Козак - слабкому захисник! Цінувати силу звик!!!

Звучить "Козацький марш"

Конкурс «Слава не поляже, а про себе розкаже»

(Привітання команд)

1 естафета "Посадка і збирання картоплі"

Перший учасник команди біжить, тримаючи у руці картоплину, до «городу» - обруча, який покладений перед кожною командою на відстані 9-10 метрів, «саджає» - кладе картоплю, повертається до команди, передає естафету. Наступний учасник біжить до «городу», «збирає врожай» - забирає картоплю і повертається до команди. Завдання по черзі виконує уся команда. Перемагає команда, яка першою зібрала врожай.

2 естафета «Козацька кмітливість»

Учні поділяються парами, беруться за руки, відвівши їх у сторони. Між лобами треба покласти повітряну кульку. Пари рухаються приставним кроком до протилежного кінця залу, а потім назад до своєї команди. Естафету передають, поклавши кульку між лобами наступної пари. Виграє команда, яка першою закінчить рух.

3 естафета " Приготування кулешу»

Біля кожної команди - ємкість з водою, у першого учасника в руках ложка. Він набирає ложкою воду, несе до протилежного кінця залу, де стоїть пуста ємкість. Виливає в неї воду з ложки, повертається до команди, передає ложку наступному. Виграє команда, у якої більше води потрапило до пустої ємкості .

4 естафета «Як козаки через річку переправлялися»

Кожна команда отримує 1 гімнастичний обруч. Перший учасник стоїть «на другому березі річки» - на відстані 9-10 метрів навпроти своєї команди в середині обруча. За сигналом біжить до команди, накидує обруч на наступного учасника і вони разом «переправляються» - біжать до місця переправи, де перший учасник залишається, а другий вертається за наступним, і так далі , поки вся команда не переправиться на «другий берег річки». Виграє команда, яка виконала вправу скоріше за всіх.

5 естафета «Втеча полоненого козака з полону»

Біг у мішках. Перший учасник кожної команди стоїть в мішку. За командою виконує пересування стрибками в мішку до позначки та назад до команди. Виконують всі учасники команди. Виграє команда, яка першою завершить естафету.

6 естафета «Повзунець»

По команді перші гравці навприсядки (руки складені на ліктях) проходять вказану відстань, вертаються до своїх гравців, передають естафету наступному гравцеві, стають у вихідне положення. І так, доки не пройде вся команда. Перемагає та команда, яка швидко і вправно прийшла до фіналу,

Ось так ви познайомились з елементами українського танцю «Повзунець». А кожен козак повинен вміти танцювати цей танець.

Заключний конкурс. "За рідний край – хоч помирай"

Конкурс перетягування канату

Ведучий

Хай, добрі люди,

Вам щастя буде!

Хай буде доля

На всі роздолля.

І до того літ багато

На любов і згоду.

Хай не буде переводу

Козацькому роду.

Оголошуються підсумки змагань. Нагородження переможців. Команди покидають зал під звуки "Козацького маршу"

2.2 Сценарій КТС «Козацький гарт»

I. Шикування учасників свята. Урочисте відкриття свята. Привітання учасників свята.

1-й ведучий

Добрий день вам, люди добрі!

Щиро просимо до господи!

Раді вас у нас вітати,

Щастя та добра бажати!

Сьогодні свято, конкурс нині,

Сьогодні все учнівство тут,

І в цьому залі радість лине,

Козацькі ігри всіх нас ждуть

2-й ведучий

З давніх-давен людям відомо: «Дерево життя — це гілочка, на якій ростуть три листочки. Перший листочок — символ минулого, другий — сучасного, третій — майбутнього». Запорізька Січ . Мабуть, немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Січ, про січове козацтво, їхнє лицарство.

1-й ведучий Тяжко жилося українському народові під пануванням чужих володарів. Деякі свободолюбиві люди не могли стерпіти такої неволі. Вони кидали все і втікали в степи — захищали свою Вітчизну. Сьогодні ми згадуємо про їхню нелегку долю та пропонуємо провести змагання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: