Сторінка
3

Паризький університет

Співробітництво університету з Україною

Університет співпрацює з двома українськими вищими навчальними закладами: Дніпропетровським державним університетом хімічних технологій та Харківським національним аерокосмічним університетом "Харківський авіаційний інститут". Але відвідувань співробітників поки що немає.

Паризький університет заснований в 1215р. як перший у Європі світський університет, який мав 4 факультети: мистецтв, права, теології і медицини. Він був взірцем для більшості університетів кінця XV ст

Умови вступу до університету дивовижно легкі — до університету не вступають, а… записуються. Відповідно до французької системи освіти у Франції досить важко отримати диплом бакалавра, який видається у середній школі. Його власники й мають право записатись до університету. Вартість навчання складає від 200 євро на рік, включаючи страховку.

При університеті діють підготовчі курси для іноземців, на які приймають і українських випускників середніх шкіл. Головний наголос у програмах робиться на оволодіння французькою мовою. Кожний, хто витримає екзамен після закінчення курсів, стає студентом даного ВНЗ.

Факультети університету:

· Факультет гуманітарних наук

· Факультет права

· Факультет медицини

· Медично-біологічний факультет

· Факультет зубної хірургії

· Факультет фармацевтики та біології

· Факультет математики та інформатики

· Факультет фізкультури і спорту.

Навчання поділяється на 3 цикли:

1. Здобуття загальної або науково-технічної університетської освіти(2 роки і закінчується здачею іспиту)

2. Складається із двох-трьох років навчання. По закінченні першого року видається диплом ліценціата, а наступний закінчується одержанням диплома магістра.

3. Протягом третього циклу поглиблено вивчається обрана спеціальність, він супроводжується самостійною науковою працею, тему якої претенденти зобов'язані сформулювати до вступу на програму. При успішному закінченні цього етапу видається диплом про спеціальну вищу освіту або поглиблену освіту.

В університеті на даний час навчається 31000 студентів, включаючи 3400 аспірантів і 6400 іноземних студентів.

Навчальний тиждень починається з понеділка( з 9:00 до 18:00) і закінчується в п’ятницю о 19:00. Навчальний рік починається у вересні. Щороку навчальна програма складається з двох семестрів. Кожен семестр завершується сесією, де розглядається шість модулів.

Програма навчального процесу включає в себе обов'язкові стажування від 2 місяців. Це стажування стосується в основному студентів, які мають диплом з технології(DUT) в галузі інформатики та управління.

Видатними постатями університету є знамениті професори Жорж Баланда — французький соціолог і антрополог та Мішель Маффесолі — французький соціолог, а також випускник Франсуа Фійон — міністр праці Франції 2002—2004 рр, прем’єр-міністр з 2007 року

Бібліотека університету складається з 17 інтегрованих бібліотек, в кожній з яких є свій графік роботи.

Щоб знайти потрібну книжку потрібно ввести її назву в комп’ютері і подивитися де вона знаходиться. Використовуйте зірочку (*), щоб знайти всі слова з тим самим коренем: «фізичної *» - знаходить фізики, фізичної, фізиків, фізіології.

Тенденції розвитку вищої освіти у Франції: перетворення елітарної вищої освіти на загальну, кількісне зростання контингенту студентів та їх мобільності, подовження тривалості обов’язкової освіти, ускладнення структури вищої освіти та урізноманітнення мережі ВНЗ, збільшення та зростання ролі сектору недержавної вищої освіти, професіоналізація вищої освіти, удосконалення системи управління вищою освітою, забезпечення її якості, розробка механізмів інтеграційної політики в галузі вищої освіти.

Університет співпрацює з двома українськими вищими навчальними закладами: Дніпропетровським державним університетом хімічних технологій та Харківським національним аерокосмічним університетом "Харківський авіаційний інститут".

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: