Сторінка
4

Фізичне виховання і здоровий спосіб життя учнів

2. Овочі і фрукти слід промити під сильним струменем води.

3. Не слід користуватися чужими речами (посудом, носовим платком).

4. Не можна передавати використану жувальну гумку один одному.

До наступної групи інфекційних захворювань у весіннє-літній період відноситься кліщовий енцефаліт. Для того, щоб виключити можливість укусу кліщем, слід дотримуватись наступних правил:

1. Якщо ви збираєтеся в ліс або в лісопаркову зону, краще всього надіти балоновий костюм або бавовняний капюшон

2. Через кожні дві години слід виробляти ретельний огляд речей і всього тіла.

3. В разі укусу кліща потрібно протягом доби поставити вакцину в будь-якому медпункті.

Профілактика і корекція найбільш поширених захворювань опорно-рухового апарату

Пояснити тим, хто вчиться, що таке опорно-руховий апарат: це наші кістки - скелет, які забезпечують опору всьому тілу і його частинам; це м'язи, які забезпечують рух, і нервова система, яка управляє нашими рухами. Розповісти про найбільш поширені захворювання опорно-рухового апарату: сколіози (викривлення, скручування хребта), плоскостопість і травми (вивихи, переломи, удари, розтяжки м'язів і в'язок). Пояснити причини розглянутих захворювань:

1. Природжені - тобто коли діти відразу народжуються з неправильним скелетом (наприклад, той же сколіоз).

2. Неправильна поведінка - не стежать за поставою і не покращують її; неправильно вибирають взуття (або зовсім без каблука, або з дуже високим каблуком); намагаються піднімати дуже великі тягарі.

3. Не займаються фізичними вправам. Наприклад, плоскостопості ніколи не буде в того, хто багато і правильно ходить, бігає, укріплює м'язи стопи і гомілки. А у кого ці м'язи слабкі, то вони не можуть утримати ваги тіла і стопа поступово стає плоскою.

Пояснити дітям, що якщо вони не виправлятимуть недоліки свого опорно-рухового апарату зараз (наприклад, поставу), то коли будуть дорослими, у них можуть розвинутися страшні хвороби: дуже сильні сколіози, коли тулуб людини буквально скорчений, остеохондрози, артрити і тому подібне

Методика самостійних занять по корекції дефектів опорно-рухового апарату

Опитати дітей про ті дефекти опорно-рухового апарату, які вони виявили у себе самостійно або на медичному огляді: сутулість, сколіоз, плоскостопість, низький рівень гнучкості і сили. Нагадати їм про основні напрями формування постави: постійного контролю за собою; розвитку гнучкості відділів хребта (шийного, грудного і поперекового), плечового і тазостегнового суглобів: розвитку сили м'язів розгиначів тулуба, м'язів шиї і черевного преса.

Пояснити школярам основні правила профілактики плоскостопості:

1. Уникати підйому великих тягарів в їх віці.

2. Правильно підбирати взуття.

3. Уникати тривалої підтримки положення стоячи, особливо при фізичному стомленні (коли понижений тонус м'язів стопи).

4. Укріпити м'язи стопи і гомілки.

5. Розвиток гнучкості гомілковостопного суглоба.

6. Нетривала ходьба босоніж по траві і піску.

Повторити з дітьми комплекси на зміцнення м'язів шиї, спини, черевного преса, стопи, гомілки і на розвиток гнучкості відділів хребта, плечового, тазостегнового і гомілковостопного суглобів. Повторити з ними основні правила виконання вправ на силу і гнучкість. З.С.Ж. - це спосіб життя, направлений на формування і розвиток основних фізичних якостей (а саме: прудкості, сили, гнучкості, витривалості, координації), а також на підтримку психічної рівноваги в організмі. Нижче приведені основні методики, направлені на розвиток базових фізичних якостей.

Основні методики виконання вправ на розвиток базових фізичних якостей

Швидкість

Швидкість розвивається при виконанні короткочасних вправ з максимальною швидкістю. При цьому необхідно пам'ятати, що при виконанні цих вправ необхідно дотримуватись наступних правил:

1. Швидкість не може розвиватися у людини якщо вона стомлена. У наслідок цієї вправи на розвиток якості швидкості слід виконувати на заняттях в першу чергу, тобто першими. Це якість краще виховується в емоційних, змаганнях умовах (естафети, ігри, групові старти і ін.). Частота серцебиття в запропонованих вправах варіює залежно від віку і рівня підготовленості тих, що займаються в межах 170-180 ударів в хвилину.

2. При виконанні нової, погано освоєної вправи не треба прагнути виконати його з граничною швидкістю.

3. Відпочинок між вправами на швидкість має бути достатньо тривалим і займати - 3-5 і більше хвилин.

Силові здібності.

При вихованні цих здібностей у людини необхідно визначити вправи, в яких виявляється сила. До основних з них відносяться:

1. Величина того, що обтяжило має бути така, аби учень міг виконати не менш 4-х повторень цієї вправи в одному підході. При цьому частота серцевих скорочень у нього має бути не більше 170 ударів в хвилину. Краще всього якщо учень зможе виконати 8-12 повторень в запропонованій вправі.

2. У кожному підході, для розвитку силових якостей, необхідно повторювати виконання вправ повністю.

3. Інтервали відпочинку між підходами мають бути не більше 2-3 хвилин.

4. Після виконання вправ на силу бажано виконати декілька вправ на розслаблення м'язів і гнучкість окремих ланок тіла.

5. У тижневому мікроциклі слід раціонально чергувати вправи на швидкість, силу і витривалість. Через вікові особливості учнів (наприклад, 3-х класів, що вчаться) виховання сили у них здійснюється переважно використанням неграничних обтяжень (найчастіше з використанням власної ваги тіла) з граничним числом повторень. Тому всі спрощені правила виконання вправи на силу даються стосовно вказаного методу розвитку силових можливостей того, хто займається.

Витривалість

Ця якість людини представляється - як здатність тривало виконувати вправу і протистояти стомленню. Існує два види витривалості: загальна і спеціальна. На першій з них зупинимося детальніше нижче.

Необхідно відмітити, що витривалість можна розвивати за допомогою практично будь-яких фізичних вправ, але краще всього за допомогою вправ з циклічних видів спорту - ходьба, перегони, плавання, їзді на велосипеді, ходьба на лижах, перегони на ковзанах, рухливих і спортивних ігор. При дистанційному виконанні вправ на витривалість без перерв, їх необхідно виконувати в середньому і повільному темпі. При цьому частота сердечних скорочень не повинна перевищувати 150 ударів в хвилину, що сповна забезпечує оптимальну роботу організму що займається - 10-15 хвилин.

Цю якість можна розвивати за допомогою виконання простіших гімнастичних вправ, виконання яких необхідно виробляти без перерви. Такий спосіб виконання вправ на витривалість називається "потоковим" виконанням вправ. Використовуючи цей метод необхідно акцентувати увагу тих, що займаються на теоретико-практичних заняттях, що саме він є основним на перших парах розвитку цієї якості. Тривалість такого комплексу вправ також повинна складати 10-15 хвилин. Звернути увагу учнів і на те, що при виконанні вправ на витривалість необхідно концентрувати свої зусилля на правильному диханні: не затримувати його, у разі потреби дихати через ніс і рот одночасно. При цьому необхідно розслабити просто нижню щелепу, акцент зробити на повноцінний видих (при довільному вдиху).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: