Сторінка
26

Форми організації навчання природознавству в початковій школі

4. Найголовніше дерево в саду. А плоди його зберігаються аж до наступного літа. Якраз, щоб дітям до школи брати вистачило

           

5. Це дерево в саду струнке, як ялинка. І плоди на ньому висять, як іграшки на новорічному святі. От тільки, коли восени листя на абрикосах жовте, на черешнях жовто-червоне, то на цьому дереві найчастіше — темно-коричневе

         

6. Що це за рослина така цікава? Листя, як у верби, плоди великі, як яблука, а по формі — як абрикос, і кісточка в середині. Росте — як невелике дерево чи великий кущ.

           

7. Кущ невеличкий, але ж який сердитий! У всі сторони наставив колючки, щоб захистити свої зелені ягоди. А вони хоч і кислуваті на смак, та дуже корисні для людей. От і вирощують у садах таку злючку.

         

8. Заплелась лоза, та не вербова. Листя широке, вуса довгі, а ягоди — цілими купками! І в кожній промінчик сонечка сховався, а тому і солодкі вони, і поживні, і корисні.

               

9. Росте в лісі ягідка червона, запашна, а в саду — її родичка. Тут вона буває велика. А тому не витримує тоненьке стебельце таких ягід, от і хилиться до землі низенько. Щоправда, хоч і мають садові ягоди добрий смак, але аромат вже не той, що у лісових.

           

10. Так рясно засіявся кущ чорними ягідками, що й листя не видно! Лиш торкнешся його листочків, як вже приємний запах поплив довкола. І ягоди дуже запашні. Найзапашніший кущ в саду!

                 

11. На цих кущах блищать під сонечком червоні або білі ягідки, аж світяться. Це близькі родичі чорної смородини. А за те, що ростуть вони не тільки в саду, а й в лузі, біля струмка чи біля річки, їх і назвали .

             

12. Ця невисока рослина росте у лісі. Там, де лісів мало її вирощують у садах, бо вона добрий лікар-помічник при застуді. Цілющі її гілочки і смачні та пахучі ягоди. А ще цікаво те, що зірвеш одну ягідку, а вона на долоні розсиплеться на багато маленьких червоних ягідок.

           

13. Дерево — ніби маленька яблунька. Але біло-рожеві квіти великі, одинокі. Здається, ніби зграйка метеликів сидить на гілочках між світло-зеленими пухнастими листочками. А восени замість них будуть висіти великі золотисті плоди-яблука, але . теж пухнасті! Щоправда «пух» той легко стирається.

       

14. Це невелике деревце часто зустрічається в садах, а його дикі родичі — в лісі. Ранньою весною на його пустих гілочках розкриваються невеликі жовті квіти, а восени «достигають гарні продовгуваті темно-червоні плоди. На смак вони як терен, терпкі і кислі, та саме тому і корисні! В народі рослину називають .

         

А наукова назва?

         

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: