Сторінка
9

Опішнянська народна іграшка як засіб виховання дітей дошкільного віку

На цьому етапі формуючого експерименту було використано такі методи і прийоми: самостійне виготовлення виробів за мотивами опішнянських народних іграшок (подарунків, сувенірів); складання казок, розповідей про персонажі опішнянських народних іграшок; ілюстрування власних літературних творів; інсценізація з використанням самостійно створених іграшок за мотивами українських народних казок; написання текстів і сценаріїв для проведення екскурсій у музеї; самостійна образотворчість; навчання традиційних прийомів виготовлення опішнянських народних іграшок; проведення виставок дитячих робіт.

Аналіз результатів проведеного експериментального дослідження

Мета контрольного експерименту: визначити рівень дитячих знань про опішнянську народну іграшку після проведеної з ними роботи.

Зміни у рівнях дитячих знань про опішнянську народну іграшку відображає таблиця 2.2.

Таблиця 2.2

Показники рівнів

Високий

Середній

Низький

Всього дітей

Кількість дітей на початку дослідження

3

10

4

17

Кількість дітей після проведеної роботи

5

11

1

17

Таблиця 2.3

П.І.Б. дитини

Кількість балів

Рівень знань

1.

Біляєв Костянтин

4

середній

2.

Рома Ванесса

6

високий

3.

Крисіна Дарина

3

середній

4.

Крисін Ростислав

4

середній

5.

Подовжня Софія

5

високий

6.

Бігдан Ілона

6

високий

7.

Подовжній Станіслав

4

середній

8.

Милимко Микола

5

високий

9.

Горінчай Мирослава

4

середній

10.

Співак Поліна

5

високий

11.

Дериведмідь Костянтин

4

середній

12.

Головко Руслан

3

середній

13.

Скляр Максим

2

низький

14.

Анісімова Кіра

4

середній

15.

Головка Каріна

4

середній

16.

Шинкаренко Галина

4

середній

17.

Прядун Данило

4

середній

Результати дослідження дають можливість стверджувати, що багатофункціональність опішнянської народної іграшки, доступність навчального матеріалу з її вивчення дітям дозволяють її застосовувати не лише на заняттях з образотворчого мистецтва та художньої праці, але й на уроках з інших предметів як ефективний засіб залучення дітей до вивчення культурних здобутків людства.

Аналіз результатів дослідження показав, що опішнянські народні іграшки є особливим типом художньої творчості, що вміщують у собі кілька видів народного мистецтва, є носієм історичних, загальнокультурних, художньо-декоративних, національних рис та особливостей, що дає змогу використовувати їх як дійовий засіб виховання та навчання дітей.

Використання опішнянської народної іграшки у виховному процесі сприятиме формуванню творчо-активної особистості, яка буде продовжувачем народних традицій.

Експериментальне дослідження щодо використання опішнянської народної іграшки як засіб виховання дітей дошкільного віку було проведено в дошкільному навчальному закладі "Вербичка" в селі Руденківка, Новосанжарського району, Полтавської області в групі дітей старшого дошкільного віку. В дослідженні брали участь 17 дітей. Експериментальне дослідження відбувалось в три етапи: констатуючий, формуючий, контрольний.

Констатуючий експеримент дає можливість зробити висновки про те, що в дошкільному навчальному закладі "Вербичка" вихователі майже не планують виховної роботи щодо використання опішнянської народної іграшки в різних видах діяльності, тому у дітей не високий рівень знань (знають що таке опішнянська народна іграшка, але не знають види, не вміють порівнювати два види іграшок за різними ознаками, відчувають труднощі у використанні опішнянської народної іграшки в творчій діяльності: складання загадок та розповіді про народні іграшки, але в ігровій діяльності використовують за призначенням).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: