Сторінка
1

Проект цеху по випуску деталей для тумби туалетної

         

41КП.5.092002.01.183.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

ВСТУП.

Шляхи удосконалення виробничих процесів в умовах ринкової системи господарювання.

За останні 10 років, в ході ринкових реформ економіка України, виробництво і сфера реалізації вітчизняних меблів радикально змінились. В даний час виробництво України знаходиться в не найкращому стані який зумовлений економічним спадом, значною енергомісткістю виробництва, застарілим обладнанням, низькою купівельною спроможність населення.

Необхідно відмітити, що в даний час меблеве виробництво відчуває гостру недостачу ламінованих і кашированих плит, плит МДФ для виготовлення фасадних елементів меблів, плівок для личкування в мембранних пресах, ДПІПГТ, в тому числі пост формуючого, крапкового ПВХ -матеріалів. Вітчизняні лакофарбові підприємства практично зупинили випуск лаків, крім нітроцелюлозного для меблевої промисловості.

Здали свої позиції і вітчизняні машинобудівники, що виготовляють деревообробне обладнання. Сьогодні випускається незначний перелік позиційних верстатів загального призначення: кругло пильних, фрезерних, свердлильних, стругальних і т.д. Відсутнє вітчизняне обладнання для личкування крайок щитів методом "софтформінг" і "постформінг'', мембранні преси для личкування рельєфних поверхонь, ліній каширування прохідні шліфувальні і присадочні верстати різного призначення, верстати для профільною фрезерування, обладнання для опорядження профільних елементів і багато іншого.

Вирішення перечислених проблем, безумовно, потребує значних капітальних вкладень і кваліфікованих кадрів. Проте без розширення і постійного удосконалення виробництв, що забезпечують меблеву підгалузь, неможливо налагодити випуск сучасних конкурентоспроможних меблів.

         

41КП.5.092002.01.183.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Основні напрямки роботи по розвитку меблевого виробництва на найближчі роки:

- розширення випуску конкурентоспроможної продукції.

- розширення експорту меблів і їх компонентів.

- модернізація і технічне переоснащення діючих підприємств.

- вдосконалення асортименту побутових меблів, в тому числі із масивної деревини.

- розвиток виробництва спеціальних видів меблів: офісних, дитячих, дошкільних.

- активна участь в конкурсних торгах по закупці меблів для державних потреб.

- організація ліцензування імпортерів меблів.

- активізація роботи по створенню і розвитку інфраструктури, що забезпечують меблеву галузь, на підприємствах хімічної, легкої, текстильної, металургійної, з метою максимального зменшення імпорту матеріалів, напівфабрикатів і виробів для виробництва меблів.

- підвищення ефективності виставочної діяльності, як важливої ділянки роботи по розвитку економіки, підвищенню конкурентоспроможності продукції.

Виставка — інструмент просування товару на ринках, в них однаково заінтересовані виробники, торгові фірми і споживачі.

- формування ефективної сфери рекламування продукції, як необхідної ділянки системи маркетингу.

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

1 .Загальна частина

1.1. Характеристика підприємства

Приватний підприємець Гаріпова І.В отримавши ліцензію підприємця в 1999 році викупила будівлю під офіс, та цех. Магазин-офіс знаходиться на вулиці Івана Мазепи, в якому також проводиться збут товару, і прийом замовлень.

Цех де виготовляється продукція розташований в місті Коломия, неподалік від самого магазину-офісу.

Підприємець розпочала розвиток свого бізнесу, закупивши все необхідне обладнання і матеріал для виготовлення різних меблів як на замовлення, так і для продажі в магазині.

В цеху знаходиться 4 верстати, такі як РОЙЄК РК-300А (круглопильний верстат, для форматної обрізки) , Vitap ALFA-21T – це напівавтоматичний свердлильний верстат, універсальний верстат Holz her SPRINT-1310 (верстат для нанесення клею на кромку, для її торцювання, шліфування і полірування), а також верстат фірми BLUM (свердлильно-присадочний верстат). Для дотримання санітарних вимог встановлена витяжка для всмоктування відходів, пилу та шкідливих на дихальні шляхи речовин із навколишнього середовища.

Підприємство приймає замовлення на:

- офісні меблі,

- стелажі,

- кухонні набори,

- спальні набори,

- комп’ютерні столи, та ін.  

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Зм.

Арк.

№ Документ

Підпис

Дата

Розробив

Мандзюк А

Тумба туалетна

Пояснювальна записка

Л-ра

Арк

арк

Прийняв

Гамлій О.М

         
       

КПК Т-41

       
       

1.2 Обгрунтування теми проекту

Темою дипломного проекту передбачено “Проект цеху по випуску деталей для тумби туалетної” у приватного підприємця Гаріпової І.В.

Підприємство в даний час спеціалізується по виготовленню корпусних меблів. В дипломному проекті я пропоную виготовити тумбу туалетну з ДСтП ламінованої.

Використовуючи ДСтП можна значно зменшити використання масивів деревини, що останнім часом є одним із найважливіших питань.

Для механічної обробки матеріалу застосовувати вітчизняне обладнання а саме:

Ф-300, ЦПА-40, КО-48, ЦДК4-3, Б-22, С2Ф4-1, СР6-9, Ц6, Sigma, ШЛНС-2Д.

Незважаючи на моральне застаріння обладнання при правильній розробці технологічного процесу можна досягнути хорошої продуктивності. Враховуючи всі позитивні та негативні показники я вибрав дане обладнання, виріб і матеріал.

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

2. Розрахунково технологічна частина

2.1. Технічний опис виробу

Тумба туалетна призначена для зберігання предметів особистої гігієни. Вона входить в набір меблів, або може бути виготовлена під замовлення для обладнання спальної кімнати.

Трюмо розбірної щитової конструкції, складається з тумби з ніжками та накладними дверками. Основа формується з продовжених бокових стінок. В нішах встановлені полиці, і в свою чергу складається з двох відділень – правого і лівого, які відокремлені між собою перегородкою. До тумби кріпиться піддзеркальна основа з допомогою двох вертикальних брусків. Корпус трюмо формується з непрохідних розбірних стінок. Задня стінка складається з однієї частини, і яка не облицьовується.

Не оздоблені фасадні поверхні облицьовуються шпоном струганим усіх порід деревини і опоряджується по першій категорії з натуральним збереженням деревини, або з підфарбуванням, а лицеві поверхні облицьовані шпоном синтетичним, або струганим листяних порід.

Допускається виготовлення бокових стінок, нижньої горизонтальної стінки, перегородки із ламінованих плит.

Крайки личкуються крайковим матеріалом, що не вимагає опорядження.

Задня стінка виготовлена із ДВП і кріпиться до корпусу в накладну шурупами 3 25 і шайбою Ф236. На з’єднаннях задня стінка скріплюється за допомогою шурупів 3*25. У виробі є двері щитової конструкції які кріпляться до бокової стінки за допомогою комбінованих завіс Ф575.

Полиці щитові, з’ємні, встановлені за допомогою полицетримачів Ф1856.

У дверки вмонтовані ручки-кнопки Ф688 для зручного використання тумби.

Піддзеркальний щит прикріплений до основи за допомогою піддзеркального

бруска п/м сосни шурупами 3*13, в який вмонтовані дзеркало тримачі Ф1431

Всі інші показники повинні відповідати вимогам конструкторської документації та стандартам.

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

2.3 Розробка технологічного процесу

Технологічний процес в цеху починається з вхідного контролю, який проходять ДСтП, ДВП, шпон струганий, бука, що застосовується у виробництві тумби туалетної.

Розкрій плит ДСтП, ДВП виконується на верстаті Ф-300, який має одну пилу. Верстат обслуговує два робітники. Розкрій плити виконується згідно карти розкрою. Для одержання деталей плиту необхідно розкроїти. Для розкроювання використовують верстат марки Ф-300 українського виробництва На цьому верстаті розміри заготівок визначають напрямні лінійки, а також має підрізні пили які забезпечують високу якість розкрою. Пила підрізна має напрямок обертання, що співпадає з напрямком подачі плити і виконує пропил внизу або зверху плити глибиною 3 мм. а шириною 0.1 більше ніж пропил який виникає основною плитою. Основна обрізна плита завжди обертається в протилежному напрямку до підрізної плити, завантаження верстату ручне і вимагає певних зусиль від робітників.

Після розкрою деталі потрапляють на верстат КО-48. Цей верстат є зручним завантаженням та розвантаженням і механічною подачею. На верстаті виконується операції в такі послідовності:

1) Ручна подача щитових заготівок

2) Нанесення клею на крайки

3) Личкування крайки

4) Зняття звісів

5)Ручне розвантаження

Режим личкування на КО-48:

1) Температура в клейовому бачку 170-190°

2) Температура на клеєному ролику 70°

3) Швидкість затвердіння клею 3-5сек

4) Термостабільність клею не менше 5годин  

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Для вибирання гнізд застосовуємо верстат Sigma. Верстат Sigma має горизонтальний супорт з установленими свердлильними головками по 21 шпинделю для виконання свердління заготівок в крайки. Ліва головка встановлена на станині без переміщення. Права переміщується по циліндричних напрямних. Це дає можливість настроювати верстат на свердління заготівок різної довжини. В нижній частині верстату по циліндричних направляючих переміщуються вертикальні супорти з встановленими 2-а свердлильними головками на кожному з них. Вони дозволяють виконувати операції свердління отворів в нижній пласті. Кількість супортів може бути 6. супорти можуть поставлятися з установок, на кожних 2-х свердлильними головками по 9-ь шпинделів або 1 шпиндиль. Кожна головка повертається на 90°. Цим отримується свердління отворів в перпендикулярному напрям.

Під час зупинки стола виконується різ поперечною пилою згідно складеної карти розкрою. Розкойні заготівки вручну укладаються в стоси двома робітниками.

Після чого подають на торцювальний верстат ЦПА-40 для однорозмірності плит. Верстат обслуговує два робітники, швидкість різання 25м/с, подачі 15/20 м/хв.

На робочому місці виконують розмітку шпону і струганого бука, де робітник розмічає пачку шпону, роблячи на ній лінії, де потрібно зробити різи, за допомогою шаблону, або лінійки.

Проклеювання торців шпону виконується з метою попередження розтріскування шпону при його переміщенні та укладання клеєної стрічки перпендикулярно до ребросклеюючих швів на віддалі 10-15мм від країв личківки.

Для свердління отворів щитових складальних одиницях невеликих розмірів використовується верстат Б-22 який має одну свердлильну головку із 22-ма шпинделями. Свердління використовується по направляючих опорах.  

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

2.4. Розрахунок норм часу на тисячу виробів

Норми часу на 1000 виробів розраховуються двома способами:

1. На основі продуктивності прийнятого обладнання за формулою

[верст/год] (2.1)

де Т - час в годинах за який знайдена продуктивність;

n – кількість однакових деталей у виробі, шт;

П – продуктивність прийнятого обладнання, шт/зм.

2. На основі збірників нормативів часу за формулою

[верст/год] (2.2)

Де Hg100 - норма часу на 100 деталей, яка знайдена по нормативнику;

Кв.ч. – кількість витрат часу, що розраховується по формулі

(2.3)

Де, Пв.ч – відсоток втрат часу, який знаходимо по таблиці для кожної операції в залежності від кількості переналагоджень.

m – кількість робітників, обслуговують дану операцію і які враховують в тому випадку H100 деталей знайдемо людино/год

H1000 = Hд1000 n Kвч (2.4)

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Таблиця 2.1

Розрахунок норм часу верстату Ф-300

Назва деталі

n

L0

B0

H¹ºº

H¹ººº

Осн. стінки горизонтальної

2

800

320

3,15

7,25

Осн. ст

нки вертикальної

2

600

320

2,74

6,31

Основа дверки

2

416

380

2,89

6,65

Основа полиці

1

392

280

2,20

2,53

Основа задньої стінки

1

830

494

2,82

3,26

Основа перегородки

1

350

320

2,22

2,56

Основа щита піддзеркального

1

1047

500

3,7

4,26

Всього

       

32,82

Кв.ч=1,151, m=1

Таблиця 2.2

Розрахунок норм часу верстату ЦПА-40

Назва деталі

n

Lзаг.

Bдошки

H¹ºº

H¹ººº

Брусок підзеркальний

1

619

2

80

0,071

0,41

Брусок утримувач

2

1520

80

0,142

1,42

Всього

       

1,83

Кв.ч=1,142, m=2

Таблиця 2.3

Розрахунок норм часу верстату ЦДК4-3

Назва деталі

n

Lзаг.

Взаг.

Тзаг.

H¹ºº

H¹ººº

Брусок підзеркальний

1

619/2

55,5

32

0,099

0,57

Брусок утримувач

2

1520

45

32

0,249

2,89

Всього

         

3,46

Кв.ч=1,162, m=2

         

41КП.5.092002.01.181.ПЗ

Арк

         

Зм

Арк

№ Документ

Підпис

Дата

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: