Сторінка
4

Електро та газозварювання

Крім того, опір трансформатора можна регулювати ступінчасто, змінюючи способи з’єднання обмоток. Найчастіше трансформатор має дві первинні та дві вторинні обмотки. Нехай при використанні лише однієї первинної та однієї вторинної обмотки опір трансформатора Xт дорівнює X. Тоді при послідовному з’єднанні двох первинних обмоток і послідовному з’єднанні двох вторинних загальний опір трансформатора збільшується до Xт=2X. При паралельному з’єднанні первинних і паралельному з’єднанні вторинних обмоток загальний опір знижується до Xт=X/2. таким чином змінюючи з’єднання обмоток можна отримати три ступеня грубого регулювання що забезпечує чотирикратну зміну струму.

Трансформатори для ручного зварювання

У наш час для зручного зварювання найчастіше використовують трансформатора рухомими котушками типу ТД і ТДМ. Для виконання зварювальних робіт у монтажних умовах випускають переносні трансформатори з рухомами котушками й шунтами, а також трансформатори які регулюються намовнням зварювального кабелю (ТДК – 315У2) та ін.

Трансформатор ТД -500 має магніто провід 5 первинну 3 та вторинну 6 обмотки перемикач діафону струму 4 з рукояткою 2 і регулятор струму 1.

На обох стрижнях магніто проводу є по одній котушці первинної та вторинної обмоток розташованих на деякій відстані одна від одної. Завдяки цьому трансформатор має підвищений індуктивний опір і круто спадаючу зовнішню характеристику. Котки первинної обмотки намотані ізольованим алюмінієвим проводом нерухомо закріплені над нижнім ярмом. Рухомі котушки вторинної обмотки виготовлені з алюмінієвої шини без ізоляції. Виводи котушки армовані міддю електричного контакту.

Крізь верхнє ярмо магніто проводу пропущено ходовий гвинт який загвинчений в ходову гайку, вмонтовану між котками вторинної обмотки. При повертанні ходового гвинта рукояткою 2 переміщують вторинні котушки й тим самим змінюють відстань між обмотками та силу зварювального струму. Обертаючи рукоятку регулятора струму проти годинникової стрілки, зближують обмотки, таким чином зменшуючи індуктивність розсіювання та збільшуючи зварювальний струм. При обертанні рукоятка за годинниковою стрілкою відстань між обмотками збільшуються, а струм, навпаки, зменшується.

Трансформатор має два діапазони регулювання зварювального струму. Попарне паралельне з’єднання котушок первинних та вторинних обмоток дає діапазон великих струмів, послідовно з’єднання котушок – діапазон малих струмів. Змінюють діапазон, вимкнувши з мережі трансформатор перемикачем барабанного типу 6, ручка 1 якого знаходиться над кришкою кожуха. У діапазоні малих струмів невелика частина витків первинної обмотки вимикається і напруга неробочого ходу зростає. Це підвищує стабільність горіння дуги під час зварювання на малих струмах. Величина струму контролюється за шкалою струмопокажчика крізь оглядове вікно, розташоване на кришці кожуха трансформатора.

Захисний кожух трансформатора кріпиться болтами до осей, які в свою чергу прикріплені до нижніх кутиків магніто проводу. Дошки затискачів для вмикання мережі та зварювального кабелю кріпляться на осерді з торцевих боків кожуха і закриваються кришками. Для зручності переміщення трансформатор має чотири колеса й дві ручки, для підйому – спеціальні скобки, розташовані у верхній частині кожуха.

Технічні характеристики трансформатора ТДМ-503 для ручного зварювання

Параметри

ТДМ – 503

Номінальний зварювальний струм, А

500

Номінальна робота напруга, В

40

Номінальний режим роботи ТН, %

60

Діапазон регулювання зварювального струму, А

90 - 560

Напруга неробочого ходу, В

65; 75

Номінальна корисна потужність, кВт

23,8

ККД, %

88

Коефіцієнт потужності

0,65

Габаритні розміри, мм:

довжина

ширина

висота

558

600

892

Маса, кг

175

1.4. Охарактеризувати матеріал заготовки, вказаний в таблиці згідно вашого варіанту.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: