Сторінка
6

Компонування комплексно-механізованих робочих місць

Рис. 13. Типові схеми компонувань установок і верстатів для зварювання кругових швів і наплавлення поверхонь виробів на роликових опорах

Установки, скомпоновані за схемою рис. 13, в, - універсальні, але у випадку застосування колони з висувною штангою займана ними площа більше через місце, необхідне для неробочої сторони штанги.

Установку, схема компонування якої приведена на рис. 13, г, застосовують для зварювання внутрішніх швів. При малих діаметрах виробів флюсоапарат, котушку з дротом і пульт керування зварювального апарата виносять за межі зони зварювання (на інший кінець висувної штанги). Іноді в таких компонуваннях замість висувної штанги застосовують консоль, а для переміщення зварювального апарата по горизонталі основу консолі кріплять до візка, що має напрямні, розташовані уздовж осі виробу .

Установка, схема компонування якої зображена на рис. 13, д, складається із самохідного стенда і стаціонарної неповоротної колони. Довжина виробу не обмежується ходом висувної штанги. Установка, скомпонована за схемою на рис. 13, е, складається з одного або двох і більш стаціонарних роликових стендів і неповоротної колони, розташованої на самохідному візку. Для такого компонування характерний високий ступінь використання зварювального устаткування при наявності двох і більш роликових стендів, тому що в той час, коли на одному стенді йде зварювання, на другому відбувається розташування чергового виробу і підготовка його до зварювання.

Обертання виробу за допомогою роликових обертачів має наступні переваги: швидкість зварювання дорівнює окружної швидкості обертання роликів і не залежить від діаметра виробу; зручна установка виробу на пристрій для обертання, тобто на роликовий стенд; відсутня необхідність кріплення виробу, крім малих установок, коли вага виробу мала для створення достатніх сил тертя між виробом і роликами - у цьому випадку використовують додатковий притискач виробу до роликів; зручне обертання довгих та нежорстких виробів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: