Сторінка
4
Безклавішна затискна установка
для затиснення обичайок і листових секцій
На рис. 16.5. представлено конструкцію безклавішного жорсткого пристрою для затиснення і зварювання стиків обичайок діаметром 350 – 1000 мм, довжиною до 1500 мм і товщиною стінки до 10 мм, а також для складання і зварювання стиків плоских листів шириною до 1500 мм. В останньому випадку установка оснащується відповідним стелажем – рольгангом. Разом зі зварювальним апаратом і джерелом живлення дуги затискний пристрій утворює установку для затиснення виробу та його зварювання.
Установка складається з двох основних частин: стаціонарної частини з верхніми контрбалками 9 і поворотної частини 10 з піднімальною балкою 11 і механізмом затиснення 4 – 7. Поворотна частина являє собою колону 2 з горизонтальною консоллю 10, усередині якої підвішена піднімальна балка 11. Остання оснащена технологічною підкладкою - мідною або флюсомідною.
Дія затискного пристрою відбувається в такий спосіб. Для закладки обичайки консоль повертається навколо осі стовпчика 1 на кут 30 – 90 градусів. Обичайка 14 нанизується на цю консоль за допомогою будь-якого транспортного пристосування (візка, монорейки і т.п.), після чого повисає на підйомно-поворотній балці 11, спираючись на мідну підкладку. Потім, зворотним обертом балкі, консоль повертається в робоче положення (показане на рисунку). За допомогою рукоятки 13 вільний кінець консолі підпирається поворотною опорою 12, що являє собою ексцентриковий кулачок.
Обертанням маховика піднімального механізму 6 балка 11 разом з обичайкою піднімається і щільно підтискається до верхніх контрбалок 9, після чого виріб готовий до зварювання.
Механізм підйому балки і затиснення обичайки діє в такий спосіб. При обертанні маховичком гвинта 4, оснащеного правою і лівою нарізкою по кінцях, обидві гайки 5 зближуються, повертають важелі 7 навколо нерухомих осей 8 і піднімають балку 11, яка підвішена на цих важелях. Встановлювання цієї балки і рівномірність її притиснення по довжині забезпечується завдяки тому, що гвинт 4 має можливість вільно переміщатись в осьовому напрямку – «плавати».
Рис. 5. Безклавішна затискна установка для затиснення
і зварювання обичайок і листових секцій
Верхні контрбалки 9, які зв'язані колонами 3 і 15 з фундаментною рамою 17, утворюють станину затискного пристрою. Враховучи те, що в затискній установці може виконуватись також зварювання під флюсом, то у фундаментній рамі передбачений піддон-флюсозбірач 16.
Недоліком описаної установки є деяка захаращеність верхньої робочої зони зварювання, що утрудняє обслуговування зварювального автомата і спостереження за процесом зварювання.
Пересувний стенд для складання і зварювання полотнищ
Одна з найбільш розповсюджених конструкцій механічного затискного пристрою представлена на рис. 16.6. В таких пристроях листи притискаються до складальної плити клавішними важелями 6, що знаходяться під дією силових пневмо - або гідроциліндрів 7.
Рис 6. Пересувна установка для складання і зварювання полотнищ
У розглянутій установці виконується не тільки складання, але і зварювання листових полотнищ. Тому несуча конструкція таких стендів оснащена рейковим шляхом для зварювального автомата, змонтованим паралельно осі стику, наприклад на верхній балці клавішного затискного пристрою рис. 16.6. Обладнаний у такий спосіб стенд разом зі зварювальним автоматом і його джерелом живлення утворюють складально-зварювальну установку.
Робота на таких стендах ведеться в такий спосіб.
На нижню опорну балку або на флюсову подушку встановлюються відкидні упори – фіксатори, розташовані строго по осі стику, що складається, (по кінцях стенда). Потім по рольгангу зліва праворуч подається перший лист до щільного зіткнення його крайки з упорами-фіксаторами. Після цього вмикається лівий клавішний ряд, під яким знаходиться лист, який був встановлений і крайка листа щільно притискається до мідної підкладки (або до корпуса флюсової подушки). Фіксатори відкидаються, з правої сторони подається другий лист до упора в крайку першого і вмикається правий ряд клавіш. На цьому закінчується складання першого стикового з'єднання і починається його зварювання.
Якщо складання листів повинне виконуватись із технологічним зазором у стику, то перед подачею другого листа на затиснуту крайку першого листа встановлюються калібровані прокладки, товщина яких дорівнює заданій величині зазору.
Якщо зварювання виконується не на мідній підкладці, а на флюсовій подушці, то перед початком зварювання необхідно увімкнути привід флюсової подушки для підтискання флюсу до стику знизу.
По закінченні зварювання флюсова подушка вимикається, потім вимикається весь затискний пристрій (обидва клавішних ряди), і звільнена від затиснення установка переміщається по рейковому шляху до наступного стику.
Установка для складання обичайок по кільцевих стиках
При складанні обичайок по кільцевих стиках необхідно притиснути обичайки одну до одної, сполучивши їх торцеві крайки по всій окружності. Відповідно до цього, компоновочна схема установки містить у собі осьові і радіальні притискачи, а також пристрій для повороту обичайок навколо їхніх власних осей.
Установка для складання обичайок по кільцевих стиках являє собою візок 5 із скобою 4, що пересувається по рейках 10, прокладених між роликоопорами 11, на яких розміщаються обичайки, що складаються (рис. 16.7). На скобі закріплені три пневмоциліндра: передній 1, середній 3 і задній 6. Штоки пневмоциліндрів зв'язані із притискачами. Шток переднього пневмоциліндра закінчується притискной п'ятой, а штоки середнього і заднього пневмоциліндрів з'єднані з притискачами важільними передачами, що збільшує притискне зусилля в декілька разів у порівнянні з зусиллям, що розвивається пневмоциліндрами.
Інші реферати на тему «Технічні науки»:
Конструкція і розрахунок устаткування для встановлення й обертання конструкцій, що зварюються
Технічне обслуговування і ремонт обладнання підприємств хімічної і нафтогазової промисловості
Природні біотичні та урбанізовані екосистеми в біосфері
Предмет «Екологія і економіка» та його загальноосвітні основи
Розрахунок прибутку і рентабельності трикотажного виробництва, яке спеціалізується на виготовленні полотна інтерлочного переплетення. Потужність виробництва 104 од. обладнання