Сторінка
2
Вимогою консервативної моди була стилізована жінка — квітка, жінка салонів, театрів і різних вечірніх розваг, це жінка, ще стягнута корсетом. З іншої сторони починається дійсний рух проти корсетів, прихильники якого говорили про його шкідливість і прагнули заборонити його носіння (напр., англійське суспільство «Решіонал Дресс Ассоусиейшн», засноване в 1882 р. по американському зразку).
З однієї сторони входить у життя велосипед і костюм, що дає жінкам можливість вільно рухатися, з іншої проводяться анкети на тему про те, чи не шкідливий спорт для жінки, чи не зашкодить він жіночій моралі. Прихильникам другого напрямку здається, що жінка повинна носити рукавички і т.д. Тільки наприкінці XIX століття мода створює новий тип одягу зі спідницею кльош і «зібраними» рукавами, що допомагає створенню як спортивного, так і вечернього одягу в стилі модерн (який надає фігурі «S-образну форму), єдиний стиль якої упокорить усі протилежності.
Цей костюм відмовляється від усього старих і присягає новойвере. «Мистецтво, архітектура і мода — усе було до столу», як сказав Сальвадор Далі. У боротьбі за новий стиль, як і завжди, перед була Англія, до неї приєднувалися Сполучені Штати Америки, Бельгія, Франція і, нарешті. Відень і Прага.
Найбільше логічно нова мода розвивається в Англії. Вона проходить шлях від плавних ліній Блейка початку сторіччя до групи прерафаелітів, що зображують дам свого серця в період найбільшого розквіту кринолінів— у вільних рясах. А Вільям Морріс вдягає свою дружину у вільно призборенні плаття і в часи турнюрів. Ця мало прикрашала мода, з обов'язковою лілією в руці (її носили не тільки акторки, але, наприклад, і Оскар Уайльд), довго зустрічає у Франції відсіч. Але, нарешті, ця мода перемагає і тут і дещо з її переймають і знамениті салони. Туалети графині Греффуль (правнучки відомої великосвітської дами початку сторіччя мадам Тальєн) говорять про те, що великим французьким салонам було чому повчитися в Англії. Вони, звичайно, додали цим платтям зачарування і привабливості, зменшивши тим самим догматизму в англійському «навчанні» про мистецтво вдягатися. (У 1896 році з графині, одягненої в таке плаття, був написаний портрет, і ця картина збереглася до нашого часу.)
2. Головні підходи до вбрання стилю модерн
Відповідно до керівництва, що міститься в книзі Оуена Джонса, написаної в 1868 р., про те, що природа повинна бути натхненницею всіх туалетів нового напрямку, у цій картині основним елементом є стебло лілії, що графиня поправляє у вазі. Навколо квітки лілії скомпонована уся фігура жінки і весь її туалет, починаючи від вирізу плаття. Стебла і квіти лілії злегка стилізовані в ритмічно повторюваний малюнок, що прикрашає спідницю від пояса до шлейфа. Графиня Греффуль послужила Марселеві Прусту прототипом для створення образа герцогині де Германт. У цей час дуже захоплювалися хризантемами. Саме хризантеми вказували на те, як повинна виглядати жінка. Пруст, описуючи Одетту де Кресі («Любов Свана»), що приймає своїх гостей у халаті з рожевого шовку, порівнює її відкрите горло й оголені руки з хризантемою.
У кашеміровому чайному платті ліф "стюарт", який облягає фігуру до талії. Широкий комір завершується оксамитними розетками саме під грудьми. Рукави завершуються в зап'ясть оборкою. Вставка з високим коміром зроблена зі східного шовку з золотою ниткою.
Спідниця дзвоноподібної форми, довжиною до підлоги; поділ, комір і рукави розшиті більш світлим шовком.
На дівчинці вельветове плаття, оброблене хутром; ліф має укорочену талію. Спідниця застібається на три металеві чи бурштинові ґудзики. Комір утворить мис позаду і з боків у пліч і прикрашений шовковим комірцем. Рукава до ліктя широкі, зі складками, потім звужуються і прилягають до зап'ясть. Туфлі по кольорі відповідають платтю.
На малюнку представлене довге двобортне пальто, застебнуте на шістнадцять великих ґудзиків. Рукави скроєні в новій манері, з одноколірною вставкою в плеча. Комір і шовковий шарфик красиво оттеняют пальто.
Дама на задньому плані праворуч одягнена в плаття з бавовняної тканини; ліф має попереду розріз з одворотами. Короткий оксамитний жакет позаду постачений баскою. Спідниця довга, з обробкою по поділі На голові дами солом'яний капелюшок-"човник".
На дамі ліворуч бавовняне одіяння із широкими до ліктя рукавами. Капелюшок майже плоска, з маленькою тулією.
На чоловіку усе ще популярний шовковий циліндр і пальто "честерфіллд" довжиною "три чверті".
Висновки
Новий стиль характеризують в основному хвилясті криві лінії, що виражають динаміку в площині. Жодного різкого руху, навпаки, рух спокійне, легко поточне. У формах — підкреслена асиметрія. Листи, квіти, стовбури і стебла, так само як і контури тіла чи людини тварини з властивої ним асиметрією є керівництвом до дії і джерелом натхнення.
Своїм універсальним художнім рядом він охопив усі різноманітні прояви сучасного життя — від монументальної архітектури, живопис, скульптуру, до усіх видів прикладного мистецтва. Він проникнув у літературу, театр, танці, музику, опанував модою на одяг, зачіски і навіть знайшов відображення в жестах і формах спілкування людей.
В основі стилю — теза, відповідно до якого форма в мистецтві важливіше змісту. Будь-який самий прозаїчний зміст може бути представлене у високомистецькій формі. Джерелом цієї «нової форми» стали природа і жінка. Цьому стилю властиві вишуканість, витонченість, натхненність, мінливість. З цього випливав визначений набір квітів — бляклі, приглушені; перевага плавних, складних ліній. Набір символів — вигадливі квіти, морські рідкості, хвилі.
Інші реферати на тему «Різне»:
Внесок у радянський кінематограф режисера і сценариста Ігоря Андрійовича Савченка
Машини для подрібнення овочів
Живлення і формування урожайності культур зерно-бурякової сівозміни на лучно-чорноземному карбонатному грунті лісостепу України
Планування і організація виконання комплексу топографо-геодезичних робіт при створенні планів в масштабі 1:2000 для ведення кадастру на території міста Снятин Івано-Франківської області
Професія, яка приносить щастя