Сторінка
1

Жирові (неемульсійні) креми

Основи для жирових кремів. Дія жирових кремів основана головним чином на дії жирів, характеристика яких представлена у розділі 22. Тому при виробництві таких кремів на якість і властивості жиру варто звертати особливу увагу.

Для складання жирових кремів застосовують гідрований кашалотовий жир, оливко­ву і мигдальну олії, олію з персикових зерен, парфумерну (парафінову, вазелінову) олію, парафін, церезин, віск бджолиний і японський, ланолін, спермацет, стеарин, бальзами, настої, ліпоїди, білкові речовини, казеїн, гліцерин, воду, вітаміни, гормони, ензими, фер­менти й інші біологічно активні речовини, емульгатори та численні хімічні речовини. Шляхом різних комбінацій одержують велике число кремів і основ.

Жири повинні бути цілком свіжими, нейтральними і по можливості безбарвними. Стеарин варто застосовувати дистильований з невеликим йодним числом.

Штучні воски, воскоподібні речовини і вазеліни повинні бути вищої очистки, без неприємного запаху, хімічні інгредієнти - добре очищеними, без домішок заліза чи от­руйних речовин. Не можна вживати грубі креми, що мають дуже високу точку плав­лення, велику в'язкість і липкість. М'якість і ніжність крему - дуже важливі ознаки, не тільки зовнішні, тому що при зіткненні жиру зі шкірою починається його всмоктування, тим сильніше, чим нижча температура плавлення крему.

Як основа в деякі жирові креми входить мінеральна сировина: вазеліни, парфумерна олія, церезин, парафін та ін. (див. розділ 22)

У тих випадках, коли не обов'язково потрібна дія жиру, а він служить лише розбав­ляючим середовищем для медикаментів як засіб для масажу, зняття гриму, його цілком можна замінити вазелінами.

Таблиця 50

Приблизна рецептура основ для жирових кремів

Складові речовини, %

Рецептура

№ 1

№2

№3

№4

№5

№6

№7

Віск бджолиний

10

5

7

12

10

Кісточкова олія (мигдальна, персикова)

60

65

48

68,5

40

Саломас кашалотовий

20

15

20

12,5

30

Спермацет

10

10

10

12

10

15

Ланолін безводний

-

5

5

7,5

7,5

5

Вазелін

60

Макова олія

10

5

Церезин

10

5

Касторова олія

10

10

20

47

Жирні кислоти лляної олії

3

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Хімія»: