Сторінка
1

Статути збройних сил України. Права та обов’язки чатового

Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими

Статутами , у яких викладено зміст загальних і посадових військовослужбовців.

Статути Збройних Сил України –це зведення законів військової служби,

на основі яких проходять повсякденне життя ,виховання ,навчання,

бойова діяльність військ;у них розяснюється,як воїн має нести

військову службу і навчатися військової справи ,якими морально-бойовими якостями він повинен володіти ,щоб бути надійним і вмілим захисником Батьківщини .

Статути зобов’язують військовослужбовців сумлінно вивчати військову справу,бойову техніку і зброю,запам’товувати все,чого їх навчають командири,зразково виконувати показані їм військові прийоми.Положення і вимоги статутів є обов’язковими для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.

Статути Збройних Сил України поділяються на загальновійськові статути та статути родів військ .

Загальновійськовими статутами Збройних Сил України є:Статут внутрішньої служби Збройних Сил України ;Дисциплінарний статут Збройних Сил України;Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України;Стройовий статут Збройних Сил України.

ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІ ТА ВЗАЄМОВІДНОСИНИ МІЖ НИМИ ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Військовослужбовець Збройних Сил України є захисником своєї Батьківщини—незалежної ,самостійної України.

Військовослужбовець особисто відповідає за захист і недоторканність держави . Він повинен наухильно дотримуватися Конституції і законів України та Військової присяги ; бути дисциплінованим , чесним , хоробрим , дорожити честю і славою Збройних Сил , своєї військової частини і гідністю свого військового звання.

Військовлслужбовець має виявляти повагу до командирів і старших ,сприяти їм у підтриманні порядку та дисципліни ,суворо додержувати правил військової ввічливості та військового вітання, завжди одягатися за формою ,чисто й охайно .

Військовослужбовець зобов’язаний твердо знати і сумлінно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України та свої обов’язки ;постійно вдосконалювати військові і технічні знання;

СТОРІНКА 2

знати і берегти зброю,бойову та іншу техніку ;зберігати військове і народне майно ;виявляти розумну ініціативу.

Про все, що сталося з військовослужбовцем, і про зроблені йому зауваження він зобов’язаний доповідати своєму безпосередньому командирові.

Права та обов’язки військовослужбовців, що випливають з умов військової служби, крім статутів, визначаються законами України

“Про загальний військовий обов’язок і військову службу”,”Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей , а також тимчасовими положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Військовослужбовці мають усю повноту соціально – економічних , політичних та особистих прав і виконують усі обов”язки громадян , передбачені Конституцією і законами України .

За вчинені правопорушення військовослужбовці несуть дисциплінарну , адміністративну , матеріальну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України .

ПРАВА ТА ОБОВ”ЯЗКИ ЧАТОВОГО.ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗАВДАННЯ ВАРТОВОЇ СЛУЖБИ.

У житті військових частин і підрозділів , особливо в мирний час , вартова служба відіграє дуже важливу роль .

Несення вартової служби є виконанням бойового завдяння . Вартою називають озброєний підрозділ , споряджений для несення вартової служби .Вдень і в ночі , за будь – якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців . За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту . Бути чатовим (вартовим) – відповідальний і почесний обов”язок воїна Збройних Сил України . Вартова служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань , виконання статутних обов”язків , постійної і високої пильності , дисциплінованості , ініціативи .

Вартова служба призначається для надійної охорони й оборони важливих військових об”єктів , бойових прапорів , а також утримуваних на гауптвахті або в дисциплінарній частині військовослужбовців .

Забороняється призначати для несення вартової служби військовослужбовців , які не прийняли Військової присяги , не засвоїли програми початкової підготовки , а також тих , хто має дисциплінарне стягнення .

Варти бувають : гарнізонні – для охорони й оборони об”єктів військової частини ; тимчасові – для охорони й оборони військового майна під час завантаження (розвантаження), перевезень , тимчасового складування .

СТОРІНКА 3

До складу варти входять : начальник варти і вартові ,а в разі потреби – також помічник начальника варти , водії транспортних засобів , ще один помічник начальника варти – по службі вартових собак .

Для безпосередньої охорони й оборони об”єктів із складу варти виставляють чатових .

Чатовим називають озброєного вартового , який виконує бойове завдання з охорони й оборони дорученого йому поста .

Солдат , призначений на варту , повинен твердо вивчити обов”язки чатового , підготувати зброю і спорядження . Призначення солдатів на варту проводиться не пізніше , ніж за добу до заступання в наряд .Як правило , вони призначаються від однієї роти . Список особового складу варти , складений відповідно до табеля постів , оголошується старшиною на вечірній перевірці .

У ніч напередодні заступання в наряд військовослужбовці , призначені на варту , не несуть ніякої іншої служби і не залучаються до роботи . До заступання в наряд особовому складу варти надається не менш ніж дві години для підготовки до нього і відпочинку .

ПОСТ , ЙОГО ОБЛАДНАННЯ ТА ОСНАЩЕННЯ.

Постом називають об”єкт , що його має охороняти й обороняти чатовий , а також місце , на якому цей об”єкт знаходиться .

Пости встановлюються біля Бойового прапора частини , біля складів з боєприпасами , зброєю ,спорядженням , біля техніки .

Залежно від тривалості несення служби пости підрозділяються на постійні (добові) і тимчасові (частина доби) . Перші – тризмінні , другі – двозмінні .

На території поста з урахуванням місцевих умов потрібно забезпечити достатній огляд і зону обстрілу (не менше 50 м) , тому територію навколо поста звільняють від чагарнику , дерева проріджують , нижні гілки обрубують , траву скошують , зайві предмети прибирають .

Для оборони найважливіших об”єктів і приміщення варти поблизу зовнішніх постів викопують та обладнують окопи . В нічний час підходи до поста й об”єкта , що охороняються , освітлюються , при цьому освітлення має бути таким , щоб чатовий весь час перебував у тіні .

Пост обладнюється сигналізацією , що забезпечує чатовому можливість не менш ніж з двох пунктів негайно викликати начальника варти , його помічника або розвідного .

На кожному посту є постовий одяг , а також спеціально обладнаний для його збереження постовий гриб або постова будка з вішалкою ;

СТОРІНКА 4

На внутрішньому посту є шафа або вішалка для куртки .Постовий гриб (постова будка) фарбується під колір об”єкта , що охороняється або навколишньої місцевості . На зовнішньому (а в деяких випадках і на внутрішньому ) посту безпосередньо біля об”єкта , що охороняється , повинні бути засоби пожежогасіння ; вогнегасники , ящики з піском , бочки з водою , відра й інвентар (лопати , сокири , ломи ,багор ) .

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: