Сторінка
10
У даній курсовій роботі мною було проаналізовано використання матеріальних ресурсів на ВАТ «Котельно-зварювальний завод № 63».
У першому розділі роботи були розкриті теоретичні питання аналізу матеріаломісткості на підприємстві, визначено фактори, що впливають на матеріаломісткість, а також представлені формули, та методи розрахунку, які застосовуються для аналізу основних техніко-економічних показників та показників матеріаломісткості.
У другому розділі роботи був проведений безпосередньо аналіз основних показників та матеріаломісткості для даного підприємства з урахуванням його специфіки. Результатом аналізу стало виявлення чітких тенденцій до зростання таких показників, як середня заробітна плата та собівартість, незрозуміла стратегія підприємства стосовно тримання прибутків при такому збільшенню обсягів виробництва і ,як результат, прогнозне значення матеріаломісткості, визначене за допомогою методу екстраполяції, яке показує, що у наступному році підприємство скорочуватиме виробництво. Щодо структури матеріальних ресурсів, то тут, як і слід було очікувати, левову частку займає сировина, після неї ідуть витрати енергії на зварювання, обігрів, освітлення приміщень тощо, ну і найменша стаття матеріальних витрат ― це паливо, яке витрачається на доставку сировини та обігрів поруч з електроенергією.
В останньому розділі мною були приведені пропозиції щодо економії та зменшення використання матеріальних ресурсів, зниження матеріаломісткості.
Хочеться зазначити, що основним джерелом покриття високих матеріальних витрат і зростання рентабельності і прибутку повинна бути допомога з боку держави. Виділення коштів на цільові програми, такі як оновлення та заміна застарілого обладнання (основна частина обладнання та верстатів на підприємства вже зношена і потребує термінової заміни). Результатом буде зменшення відсотку втрат сировини, відходів та низький відсоток браку.
Другим шляхом зменшення витрат на сировину і матеріали повинен стати пошук нових, більш дешевих, джерел їх отримання, отримання пільг та знижок при закупівлі сировини в інших державних підприємств та використання альтернативних матеріалів, які б призвели до зниження собівартості продукції заводу.
Ще одним джерелом покриття витрат матеріалів може стати вихід підприємства на міжнародний рівень, обмін досвідом з зарубіжними виробниками аналогічної продукції та вивчення їх способів економії та використання замінників.
Список використаної літератури.
1. Економічний аналіз: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. За ред. проф. Ф.Ф.Бутинця. – Житомир: ПП „Рута”, 2003. – 680с.
2. Економіка підприємства: Навчальний посібник. За ред. Вітвицького Я.С. – Івано-Франківськ: ІМЕ, 2002.
3. Економічний аналіз: Навчальний посібник/М.А. Болюха, В.З. Бучевський., М.І.Горбуток; за ред акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КНЕУ, 2001. – 540 с.
4. Житна Г.П., Нескреба А.М. ”Економічний аналіз господарської діяльності підприємства”-К.Вища школа,1992р.
5. Івахненко В.М., Горбатюк М.І., Льовочкін В.С. Економічний аналіз. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. - К.: КНЕУ, 1999.
6. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу: Навчальний посібник – К.: Знання – Прес, 2000, 207с. – (Вища освіта ХХI ст.)
7. Савицька Г.В. ”Аналіз господарської діяльності підприємства” – К. 2000 р.
8. Яцків Т.І. ”Теорія економічного аналізу”,Львів:Світ,1993
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Доходи від фінансово-інвестиційної та іншої діяльності
Аналіз собівартості продукції
Фінансовий аналіз інвестиційного проекту
Міжнародні економічні організації як суб'єкти міжнародних фінансів. Економічні організації системи ООН
Факторингові послуги на фінансовому ринку. Перспектива розвитку інститутів фінансового посередництва в Україні